Bezcenne bezpieczeństwo, czyli ile kosztuje samodzielność Twojego dziecka?

Jako mama, na głowie której spoczywa cała masa obowiązków z pewnością szukasz rozwiązań, które pomogą Ci zadbać nie tylko o bezpieczeństwo swojego dziecka, ale przy okazji także o Twój spokój i ukojenie nerwów. Sama najlepiej wiesz, jak wiele emocji wiąże się z obawą o to, czy Twój syn lub córka w danej chwili nie potrzebują Twojej pomocy. Nie jest Ci zapewne również obcy strach, który towarzyszy rodzicom, kiedy z kilkulatkiem zbyt długo nie ma kontaktu. Dobra wiadomość jest taka, że jest na to rozwiązanie. A co najlepsze — miesięcznie nie kosztuje więcej niż kawa i ciastko na mieście.

Czy dziecko powinno mieć własny telefon?

Wydawać by się mogło, że najlepszym i zarazem najtańszym rozwiązaniem, które pozwoli na utrzymanie stałego kontaktu, będzie podarowanie dziecku telefonu komórkowego. Abonamenty, czy doładowania karty nie muszą dzisiaj mocno nadwyrężać domowego budżetu, na rynku jest bowiem wiele atrakcyjnych ofert. Przed zakupem warto jednak zadać sobie pytanie — czy na pewno własny smartfon jest odpowiednim rozwiązaniem dla malucha, który ma zaledwie kilka lat?

Czy maluch nie zgubi cennego urządzenia, lub czy nie zostanie mu ono skradzione przez starszych uczniów? Czy we wczesnym wieku nie uzależni się od gier i korzystania z kanałów social media? I tak jak zakup smartfona warto dobrze przemyśleć, tak samo warto poszukać zamiennika, który także może sprawić dziecku dużo radości, a nam — rodzicom — pomóc usamodzielniać syna lub córkę jednocześnie pozostając z kilkulatkiem w stałym kontakcie.

bezpieczeństwo dziecka
Mniej niż 1 zł dziennie — tyle może kosztować Twój spokój

Alternatywą smartfona jest smartwatch GPS dla dziecka LocoWatch Lite z subskrypcją i autorską aplikacją Bezpieczna Rodzina. Koszt usługi to zaledwie 25 zł miesięcznie (!) przy aktywacji na rok. Zestawiając tę cenę z ofertami popularnych operatorów z pewnością zauważymy, że jest ona najbardziej opłacalna — mamy tu bowiem wszystko bez limitu — zarówno połączenia wychodzące z urządzenia, jak i lokalizację, czy wysyłanie z zegarka powiadomień SOS. 

Kawa z ciastkiem, czy bezpieczeństwo?

Czy spokój i bezpieczeństwo mają cenę? Na pewno nie! Jeśli jednak będziemy chcieli przeliczyć, ile kosztuje stały kontakt z dzieckiem, lokalizowanie go w dowolnym momencie w aplikacji, odbieranie alarmów SOS, czy wyznaczanie stref bezpieczeństwa w aplikacji Bezpieczna Rodzina, okazuje się, że tyle samo zapłacimy za kawę i ciastko na mieście. Za 25 zł miesięcznie wspierasz samodzielność syna lub córki i zyskujesz spokój, bo nie dość, że macie zapewniony stały kontakt, to także bez trudu na swoim telefonie zweryfikujesz, czy maluch jest w szkole, w domu, na placu zabaw, czy może jeszcze nie skończył zajęć dodatkowych z języka obcego i dlatego się spóźnia.


dzieci w drodze do szkoły

Samodzielne dziecko i Twój spokój o jego bezpieczeństwo

Pewność, że nasze dziecko jest bezpieczne w miejscu, w którym powinno przebywać i przekonanie, że zamiast rodzicielskiej nadgorliwości obdarowujemy kilkulatka potrzebną mu swobodą sprawia, że nasz maluch zaczyna bardziej wierzyć w swoje możliwości. Staje się pewniejszy siebie i uczy się nowych, potrzebnych rzeczy. Wie, że zawsze jest pod opieką mamy i taty — ze swojego smartwatcha GPS LocoWatch Lite może w każdej chwili zadzwonić do rodziców, lub jeśli będzie się czuł niepewnie, wysłać do dorosłych alarm SOS i uzyskać pomoc

Zegarek z subskrypcją to z jednej strony ochronny parasol, który rozkładasz nad dzieckiem, ale jednocześnie i więcej czasu i możliwości na Twoje własne potrzeby i obowiązki. I to wszystko już za mniej niż złotówkę dziennie.

Podziel się swoją opinią
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments