Im dalej od chemii tym bezpieczniej.Im bliżej natury tym przyjaźniej dla skóry. Ograniczasz przynajmniej dwuletnią ekspozycję ciała dziecka na wiązki chemiczne zawarte w pieluchach jednorazowych.
Używając pieluszek nie wybielanych chlorem, „ dziękujesz” dioksynom, tj. produktowi ubocznemu wybielania chlorem (bielenie celulozy w jednorazówkach) stojącemu na pierwszym miejscu wśród produktów rakotwórczych.
Nie eksponujesz skórki na poliakrylany (wg Europejskich zasad certyfikacji kosm natur. i organ. ich użycie jest zabronione w kosmetykach naturalnych ), które już w latach osiemdziesiątych zostały wycofane z Tampaxów, jako główna przyczyna Symptomu Szoku Toksycznego; wysuszają skórkę dziecka, prowadzą do nadwrażliwości i uczuleń.
Poliakrylany to absorbenty, które zamieniają żel w mocz – chemiczna „wygoda”.
• Poliakrylany- Extonet z Oregon State University w USA określił, że poliakrylany są odpowiedzialne za występowanie wysypek, astmy, osłabienia zmysłu powonienia, chronicznych bólów głowy, sztywnienia mięśni.
• Badania dowodzą, że w pieluszkach jednorazowych i chusteczkach jednorazowych jest około 50 składników chemicznych, które skóra może wchłaniać. Wciąż nie znane są wszystkie skutki ich długoterminowego odkładania się.
Przy produkcji pieluch jednorazowych pracownicy muszą zakładać odzież ochronną i maski ochronne na twarz …
Pieluszki z materiału nie podgrzewają jąderek, co w przypadku podwyższenia non stop temperatury w jednorazowych pieluchach o 1,5 stopnia C nie jest optymalną temperaturą do ich rozwoju (jeden ze stwierdzonych czynników prowadzących do niepłodności); nie prowadzą do grzybic i okołonerkowego zapalenia układu moczowego.Pieluszki z materiału to odpowiednia cyrkulacja powietrza i prawidłowa temperatura w pieluszce.
Są tańsze, pomimo, że na pierwszy rzut oka wydają się być kosztowne, jednak używasz ich średnio 2 lata, nie wnosząc regularnie paczek „żelowych przyjemności”. Gdy kupisz raz, jedynym kosztem jest zmiana otulaczy raz na ok. 5 miesięcy, przy czym zawsze są pod ręką.Przy kolejnym dziecku używasz tych samych pieluszek.
Nie robisz góry śmieci ( 6000 pieluch!). Dokładnie ponad tonę śmieci z setką wirusów, bakteriami, rozkładających się ok. 500 lat, zostawi po sobie każde pieluszkowane jednorazówkami Maleństwo, do tego „zużyje” średnio 4 drzewa, które wykorzystane są do produkcji pieluszek jednorazowych.
Świat to nie jednorazówka i „dekorujemy” go dla przyszłych pokoleń.
Wspomagasz prawidłowy rozwój stawu biodrowego.
Masz kontrolę nad tym ile dokładnie dziecko wydala.
Nie czujesz chemicznego zapachu jednorazowych pieluszek, uczucia szeleszczącego plastiku, a w zamian masz mięciutki i przyjemny materiał, który w wersji bawełny organicznej jest dodatkowo przyjazny środowisku i skórce Maleństwa. Są wersje przyjazne gustom Mam i Maluszków, barwne i urocze – można się strojnie pieluszkować!
Pomagasz dziecku pojąć „przyczynę i skutek” i naturalny proces fizjologiczny, kontrolę nad tym co się dzieje w pielusi i dzieci tak pieluszkowane z reguły są szybciej gotowe na trening nocnikowy.
To pierwsze kroki Maleństwa w używaniu rzeczy wielokrotnego użytku. Wybierasz ekologię od jego pierwszych chwil na Świecie.




