1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Zakupy
  6. »
  7. Akademia Umysłu Junior

Akademia Umysłu Junior

Te programy to lepszy rozwój dziecka. Zwłaszcza w młodym wieku, kiedy umysł jest chłonny i pojemny jak gąbka. A to, co wypracuje za młodu będzie procentować w przyszłości.

Akademia Umysłu® JUNIOR idealnie wpasowuje się w edukację mimowolną. Dla dziecka są to po prostu wesołe, ciekawe ćwiczenia, gierki niemalże. Obcowanie z ćwiczeniami zawartymi w programie to świetna zabawa, ale i przyjemna nauka. Ćwiczenia zawarte w programach stymulują umysł w dwóch obszarach:
Każdy program zawiera 20 ćwiczeń stymulujących rozwój intelektualny, każde o stopniowanej trudności. Początkowe poziomy są bardzo łatwe, a sukcesy, pochwały, nagrody i niespodzianki zachęcają dziecko do zmierzenia się z trudniejszymi zadaniami.

Nietuzinkowa grafika, fascynujące tło muzyczne naturalnych instrumentów (fortepian, smyczki, wibrafon, głos, gitara) oraz efekty dźwiękowe (zimowe odgłosy, dzwonki sań, gwar dziecięcych zabaw) pobudzają wyobraźnię i dają pożądane wzorce estetyczne. Dodatkową zaletą są ćwiczenia ruchowe. Gdy program uzna, że dziecko zbyt długo siedzi przed monitorem, automatycznie uruchamia animowanego ludzika, który zachęca do krótkiej gimnastyki (!). Akademia Umysłu® JUNIOR – to seria programów osadzona w różnych sceneriach i fabułach. Część pierwsza ZIMA nawiązuje do świątecznego, noworocznego, zimowego klimatu. Kolejny program z serii – LATO – Osadzony został w wakacyjnej, letniej, sportowej scenerii.

Nasza opinia:
Można się buntować na wszechobecność komputerów w świecie naszych pociech. I na to, że świat wirtualny coraz częściej zastępuje realność. Ale taka jest rzeczywistość i warto ją (w granicach zdrowego rozsądku, co jasne) zaakceptować. Co jednak można zrobić, aby czas spędzany przed monitorem był dla malucha optymalnie efektywny? Warto sięgnąć po programy komputerowe „Akademia Umysłu” Junior. Naprawdę warto.
e z myślą o najmłodszych. Nie dość, że przedszkolaki mogą usystematyzować swoją wiedzę, podszkolić nabyte umiejętności czy dowiedzieć się więcej, to jeszcze- drogie mamy- wszystko to odbywa się w warunkach w pełni dostosowanych do świata najmłodszych. Tutaj nie znajdziecie przemocy, hałasu, krzyku i tego wszystkiego, co- niestety- coraz częściej gości w projektach i programach przeznaczonych dla najmłodszych. Wprost przeciwnie. Tutaj czuć troskę o bezpieczeństwo malca na w każdej minucie. Co mnie- mamę sześciolatka- urzekło najbardziej?  Nie tylko  to, jak zadanie, grafika i muzyka współgrają ze sobą, oddziałując na wszystkie zmysły szkraba, ale także i to, że program dba, by malec nie spędził w pozycji siedzącej zbyt wiele czasu! Świetna sprawa.

Nie wspominając o prawdziwej wartości merytorycznej programu i jego rzeczywistym wpływie na rozwój dzieci. Ale o tym przekonajcie się sami!
Świetny prezent dla malucha na każdą okazję.
Nasza ocena- 5/5
Polecamy!

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments