Akcja charytatywna firmy Bartek dla dzieci z domów dziecka

Firma Bartek od wielu lat wspiera domy dziecka. Co roku przekazuje buty dla dzieci z takich placówek.

Tym razem Bartek poprosił o pomoc w przeprowadzeniu akcji celebrytów, którzy pojawili się licznie w jednym z salonów tej marki, by wskazać najbardziej potrzebujące ich zdaniem placówki.

Młoda mama, Katarzyna Cichopek, chciała, by dzieci z domów dziecka nosiły tej zimy buty takie, jakie posiada jej synek, więc odwiedziła tego wieczora sklep Bartka. Pomysł akcji charytatywnej spodobał się także Aleksandrze Szwed, która – choć własnej pociechy jeszcze nie ma – wsparła akcję, gdyż spodobał się jej konkretny, wymierny efekt. Mariusz Czerkawski na imprezę przyszedł z żoną Emilią Raszyńską i malutkim synkiem Iwo, którego od małego uczą pomagać. Państwo Czerkawscy systematycznie wspierają Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szczytnie. Podobny cel przyświecał Karolinie Malinowskiej, która wraz synem Fryderykiem wybrała buty dla konkretnego domu dziecka w Łodzi. Beata Chmielowska-Olech zdecydowała się wesprzeć dom dziecka w Karczewie, objęty stałą opieką Teleexpresu.

Twardy facet, bokser – Marcin Najman, ma miękkie serce dla dzieci w potrzebie. Pomaga, kiedy tylko może. Przyjaciółki Iza Kuna i Renata Dancewicz przyszły, gdyż im również nie są obojętne losy dzieci najbardziej potrzebujących. Buty przekazały na Pogodny Dom w Lublinie i Dom Małego Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Ilona Felicjańska nie miała wątpliwości, że zimowe buty przydadzą się Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Bogumiłku. Agnieszka Cegielska, pochodząca z Malborka, chciała wesprzeć fundację Szkoła Otwartych Serc. Aida miała wizję pomocy dzieciom z Gruzji, który wspiera z firmą Bartek od kilku lat. Izabela Janachowska, jako młoda mama, chciała okazać serce dzieciom pozbawionym rodzicielskiego ciepła na co dzień.

Akcją  zainteresowali się także mężczyźni: Artur Chamski i Jakub Świderski. Panowie dzielnie wybierali odpowiednie buty na zimę dla dzieci. Jakub Przebindowski z żoną Martyną Kliszewską (których córka Mia brała udział w ostatniej sesji zdjęciowej firmy Bartek) przekazali obuwie na Dom Małego Dziecka w Pabianicach, natomiast Marek Kościkiewicz z żoną i synami Mikołajem i Janem (znanymi z witryn sklepów Bartka) przekazali buty na Dom Małego Dziecka w Warszawie. Akcję wsparli również: znana z serialu „M jak miłość” Anna Gzyra, Lidia Kopania, prezenterki telewizyjne Małgorzata Kosik i Kasia Burzyńska, gwiazda polskiej muzycznej sceny dance Kasia Nova, aktorka Magda Waligórska oraz śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska-Whiskerd z córką, która na co dzień pracuje z dziećmi.
W trakcie wieczoru charytatywnego ponad 150 par butów trafiło do potrzebujących dzieci.

Zobacz:  Jak Polki postrzegają karmienie piersią?
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments