1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Kampanie
  6. »
  7. Akcja społeczna „Najważniejsze Twoje Dziecko”

Akcja społeczna „Najważniejsze Twoje Dziecko”

akcja

W dniach 17-18 maja na terenie wybranych sklepów sieci SMYK wiodący miesięcznik dla rodziców „Twoje Dziecko” organizuje ogólnopolską akcję „Najważniejsze Twoje Dziecko”. Akcja ma na celu przeprowadzenie bezpłatnych badań i konsultacji, których celem jest zwrócenie uwagi na problematykę otyłości wśród dzieci. Partnerem merytorycznym akcji jest Instytut Matki i Dziecka.

Miesięcznik „Twoje Dziecko” to eksperckie pismo z 55-letnią tradycją na polskim rynku wydawniczym. Jest to jedyny profesjonalny poradnik dla rodziców jest polecany przez Instytut Matki i Dziecka, Polskie Towarzystwo Pediatryczne i Polską Grupę Farmaceutyczną. Na łamach magazynu prezentowane są porady uznanych ekspertów z wielu dziedzin, a także najnowsze zalecenia z dziedziny neonatologii, pediatrii, ginekologii i psychologii.

Zmiany w modelu kulturowym przeciętnej rodziny spowodowały, że coraz głośniej mówi się o problemach nadwagi wśród najmłodszych. Lekarze biją na alarm: z roku na rok coraz więcej dzieci ma kłopoty w utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Na nadwagę i kłopoty z nią związane cierpi w Polsce już co piąte dziecko! W większości przypadków przyczyną problemów są błędy dietetyczne spowodowane przekarmieniem. Spotkanie z pediatrami i dietetykami pomoże rodzicom odpowiedzieć na wiele pytań i ustalić prawidłową dietę dla malucha. To także znakomita okazja dla przyszłych mam do zasięgnięcia porady, jak należy dbać o żywienie od pierwszych dni życia. Wszyscy zainteresowani będą mogli zadawać pytania naszym ekspertom także z zakresu alergii pokarmowych, karmienia niejadków czy innych problemów z zakresu zdrowego żywienia.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments