Bezpieczna nauka samodzielnego spania

Sen jest bardzo waży w dla dziecka, niezależnie od wieku. Odpowiednie łóżeczko zapewni mu wygodę i bezpieczeństwo. Gdy przychodzi czas spania w łóżeczku bez szczebelków i samodzielnego zasypiania warto szczególnie zadbać o bezpieczeństwo malucha. Jak to zrobić. Oto kilka wskazówek.

Nie ma normy ile godzin dziecko powinno przespać, sen jest sprawą indywidualną każdego człowieka. Jeżeli dziecko wygląda na wypoczęte i wesołe, to z pewnością ilość snu w zupełności wystarcza mu do regeneracji sił. Niestety często zdarza się, że usypianie dziecka nie jest łatwą sprawą.

Dziecko nie chce zasnąć lub budzi się w środku nocy, przez co chodzi w dzień drażliwe, podenerwowane i marudne. Przyczyn zakłócenia prawidłowego snu może być naprawdę wiele. Do najczęstszych z nich należą: koszmary nocne, hałas, stresujące wydarzenia, złe oświetlenie, nieodpowiednia temperatura, niewygodne łóżko itp.

Oto kilka rad, które mogą pomóc, aby sen dziecka był spokojniejszy i efektywniejszy:

1. Zapewnij dobre warunki dziecku w sypialni, czyli takie które zapewnią spokojny sen. Nadmierny hałas, nieodpowiednia temperatura czy też złe oświetlenie w pokoju (jeżeli dziecko śpi przy lampce nocnej) mogą wybudzać je ze snu.

2. Zapewnij poczucie bezpieczeństwa. Koszmary to jedna z najczęstszych przyczyn, która zakłóca spokojny sen dziecka. Najczęściej dotykają one dzieci w wieku 3-7 lat. Należy wówczas wykazać się dużym poczuciem zrozumienia, dziecko powinno wiedzieć, że nic mu nie grozi i zawsze może liczyć na pomoc rodziców. Powodem nerwowego wybudzania mogą być również stresujące wydarzenia – należy dowiedzieć się co jest przyczyną niepokoju dziecka, aby moc temu zaradzić.

3. Wprowadź codzienną rutynę. Dziecko powinno mieć wyrobiony nawyk chodzenia spać o tej samej porze. Wcześniejsze, codzienne czynności takie jak kąpiel, kolacja, bajka na dobranoc, powinny sugerować mu, że nadchodzi pora ułożenia się do snu.

Zobacz:  Poduszkowiec - wkładka korekcyjna

4. Zapewnij odpowiednią dawkę ruchu przed snem. Dziecko „wymęczone” łatwiej zasypia, należy jednak pamiętać, aby nie przesadzać ze zbytnią aktywnością fizyczną. Zbyt duże przemęczenie może również spowodować problemy ze snem.

5. Zaspokój wszystkie potrzeby dziecka przed snem. Głód czy pragnienie, mogą obudzić maluszka. Nie należy jednak zbytnio przekarmiać go przed snem. Zanim ułożymy dziecko do łóżka sprawdźmy czy ma sucho w pieluszce, jeżeli natomiast samodzielnie załatwia swoje potrzeby dopilnujmy, aby się wysiusiało zanim zaśnie.

6. Częstym powodem problemów ze snem jest nieodpowiednie łóżko, które może być za ciasne lub zbyt duże. Upewnij się więc czy jest ono wygodne. Materac powinien być nowy i wygodny.

Bywa również, że zmiana łóżeczka na nowe stanowi dla dziecka problem. Często kolejnym etapem po łóżeczku dziecięcy jest duże łózko, co
niekoniecznie bywa dobrym pomysłem. Kiedy małe dziecko wyrasta ze swojego łóżeczka ze szczebelkami, lepiej zastąpić je dziecięcym łóżkiem, które nie będzie przytłaczać swoim rozmiarem oraz pomyśleć o zabezpieczeniu łóżka, żeby dziecko podczas snu nie spadło.

Świetnym rozwiązaniem tego problemu jest zakup do nowego łóżka Dream tubes firmy Dusky Moon. Jest to zabezpieczenie do łóżeczek, składające się z dwóch wypełnionych powietrzem tub, które wsuwa się do zintegrowanych z prześcieradłem tuneli. Tuby te stanowią nie tylko bezpieczną barierę, która chroni dziecko przed upadkiem z łóżka, ale również zapewnia komfort spania. Dream tubes w bezpieczny i przyjemny sposób pozwalają zaaklimatyzować się w nowych warunkach dziecku, które może być przytłoczone przejściem do łóżka o większych rozmiarach. System pomaga również zatrzymać kołderkę w granicach dziecięcego łóżka, dzięki czemu śpiące dziecko rzadziej bywa odkryte, a maskotki dla niemowląt z którymi dziecko śpi nie spadają.

Zobacz:  Niania elektroniczna na rękę

Produkt ten został zaprojektowany z myślą o dzieciach w wieku od 1,5 do 5 lat, aby w przyjazny sposób umożliwić im naukę samodzielnego spania we własnym łóżku. Wyróżnia go estetyczne wykonanie, prostota montażu oraz możliwość zabrania w każdą podróż – składa się do rozmiarów ręcznika plażowego. Kolejnym atutem jest łatwość utrzymania go w czystości, ponieważ świetnie nadaje się do prania w pralce. Prześcieradło zintegrowane z tubami wykonane jest z wysokogatunkowej, 100% bawełny.

Dream tubes dostępne są w dwóch rozmiarach: na pojedyncze łóżko (90x200cm) oraz na łóżeczko dziecięce (max. 70x140cm), www.babymama.pl

dream_tubes5 dream_tubes1 dream_tubes6 dream_tubes4 dream_tubes2

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments