1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Zakupy dla dziecka
  6. »
  7. Bezpieczne foteliki samochodowe do 36 kg

Bezpieczne foteliki samochodowe do 36 kg

Foteliki samochodowe

Nietrudno zauważyć, że świadomość młodych rodziców na temat bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie znacząco rośnie. Jednocześnie jednak widać, że znacznie większą wagę przykładamy do wyboru pierwszego fotelika, przy drugim i trzecim wciąż zbyt często decydując się na tani zamiennik. Tymczasem 4-letnie dziecko wciąż potrzebuje rozwiązania dopasowanego do wieku, wzrostu, wagi oraz modelu auta. Tylko w ten sposób fotelik samochodowy 4-12 lat zapewni mu prawdziwe bezpieczeństwo.

Najlepszy fotelik dla dziecka 4-12 lat – jak wybrać?

Każdy rodzic musi przede wszystkim pamiętać, że fotelik samochodowy musi być dopasowany do wzrostu, wagi i przedziału wiekowego dziecka. Jeśli bowiem będzie za duży lub za mały, stanie się jedynie łupiną, która chroni przed ewentualnym mandatem. Prawo bowiem wciąż jest mocno niedoskonałe – my jednak jesteśmy zobowiązani myśleć nie tylko o nim. Nie ma mowy o kompromisach, które odbywałyby się kosztem bezpieczeństwa dzieci

Warto wiedzieć, że chociaż mimo bardzo szybkiego rozwoju dziecka w okresie od 4. do 12. roku życia, nie musisz co chwilę zmieniać mu fotelika, by spełnić podstawową zasadę zapewniającą bezpieczeństwo. Możesz wybrać fotelik z i-Size. Posiada wysokie oparcie, które można dostosować do każdego starszaka, który mieści się w przedziale wagowym 15-36 kg i mierzy od 100 do 150 cm. Bezpieczeństwo gwarantuje tu wyróżniający go spośród innych modeli modułowy system ochrony.

Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka 4-12 lat?

Foteliki samochodowe do 36 kg mają przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo twojemu dziecku. Dlatego warto przyjrzeć się wspomnianym rozwiązaniom z homologacją i-Size. Ich skuteczność w ochronie potwierdzają najwyższe oceny w testach ADAC. Foteliki samochodowe z i-Size spełniają także rygorystyczne normy międzynarodowe ochrony bocznej.

Zanim wybierzesz dla dziecka fotelik samochodowy 4-12 lat, zwróć uwagę na zapewniany przez dany model komfort. To szczególnie ważne, gdy jesteś rodzicem kilkorga maluchów. Warto postawić na smukły model, który nie posiada potężnych podłokietników, tym samym umożliwiając montaż dwóch kolejnych na jednej kanapie. Sprawdź również, czy przeglądane przez ciebie foteliki dla dzieci 15-36 kg dają możliwość regulowania zagłówka – to jedno z podstawowych kryteriów, by zapewnić, że fotelik będzie rósł razem z dzieckiem. Dobry zagłówek gwarantuje również wygodę podczas ewentualnego zapadnięcia w drzemkę w podróży.

Foteliki samochodowe

Rodzice docenią również łatwy montaż. Bezpieczne foteliki samochodowe z homologacją i-Size wykorzystują złącze ISOfix w samochodzie. Pozwala to na wpięcie fotelika w ciągu dosłownie kilku sekund. Bez trudu poradzi sobie z tym nawet najbardziej niedoświadczony opiekun. To szczególnie istotne, gdy w opiece nad dzieckiem pomagają ci jego dziadkowie czy bezdzietni wujkowie. Każde rozwiązanie, które choć odrobinę ułatwi im zadanie, jest na wagę złota.

Żyjemy w czasach, gdy wybór w sklepach z artykułami dla dzieci jest naprawdę ogromny. Każdy z nas może znaleźć rozwiązania, które doskonale trafią w jego gusta i sprostają niejednokrotnie naprawdę wysokim wymaganiom. Gdy wybieramy fotelik samochodowy dla dziecka 4-12 lat, nie możemy jednak kierować się wyłącznie wyglądem i ceną. Zawsze konieczne jest zadbanie, by był dopasowany do wieku, wzrostu i wagi. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, musimy przeanalizować dokładnie oferowane przez niego funkcje. Dzięki temu będziemy podróżowali spokojnie.

 

Foteliki samochodowe
Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments