1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Zakupy
  6. »
  7. Bezpieczny dom dla dziecka

Bezpieczny dom dla dziecka

Umiejętność samodzielnego przemieszczania się jest ekscytująca dla każdego dziecka.

Niemowlę, które większość swojego życia spędziło nieruchomo, zaczyna odkrywać świat na nowo. Dla małego eksploratora odkrywanie kolejnych zakamarków mieszkania jest fascynującą przygodą. Zadbaj jednak o to, żeby była to przygoda bezpieczna.

Niewielka przestrzeń kojca szybko się nudzi dzieciom. Pozwól im na nieco więcej swobody. Pamiętaj jednak o zabezpieczeniu wszystkich szafek i kontaktów do wysokości 1 m. Z zasięgu rączek dziecka powinny zniknąć również wszystkie potencjalnie niebezpieczne, ostre i łatwo tłukące się przedmioty. Cenne rodzinne bibeloty lepiej schować na jakiś czas, albo umieścić na niedostępnych wysokich półkach. Nie zapomnij również zabezpieczyć lekarstw i detergentów, najlepiej w szafce umieszczonej wysoko i zamykanej na klucz. Uważaj też na meble – chybotliwy regał czy szafka może łatwo przewrócić się na dziecko, dlatego lepiej przymocować je stabilnie do ściany.

dziecko2Z myślą o małych odkrywcach sklep www.babymama.pl przygotował ofertę akcesoriów, które zapewnią dziecku bezpieczeństwo w domu. W sklepie znajdziemy szeroki wybór skutecznych zabezpieczeń i zamknięć do szafek czy lodówki, które poskromią odkrywcze zapędy dziecka.

Innowacyjnym rozwiązaniem, polecanym przez sklep www.babymama.pl, jest blokada magnetyczna szafek i szuflad. Po zamknięciu szuflady czy szafki następuje automatyczne uruchomienie blokady.  Aby ją otworzyć, należy przyłożyć do szuflady lub drzwiczek szafki specjalny magnetyczny klucz.  Blokada przyklejana jest dwustronną taśmą klejącą od wewnętrznej strony szuflady lub drzwiczek szafki. Dzięki temu jest zupełnie niewidoczna z zewnątrz.

dzieckoPierwszym samodzielnym krokom często towarzyszą liczne guzy. Niebezpieczne dla dziecka są zwłaszcza narożniki mebli. Dobrze jest je zabezpieczyć specjalnymi osłonkami. Sklep oferuje wyjątkowe osłonki, które ochronią dziecko przed skutkami uderzenia w twarde narożniki. Osłonka polecana przez sklep to połączenie dwóch rodzajów plastiku (twardego od wewnątrz i bardzo miękkiego na zewnątrz). Dzięki temu mocno przylega do stołu i jednocześnie dobrze amortyzuje ewentualne uderzenia. Osłonka mocowana jest na specjalną, mocną taśmę klejącą. Nie trzeba więc wiercić w meblach żadnych otworów.

 

Doskonałym zabezpieczeniem dla ciekawskiego malucha jest osłona płyty kuchennej. Zabezpiecza dziecko przed gorącymi naczyniami stojącymi na płycie kuchennej lub kuchence gazowej. Dzięki regulowanej szerokości (39-76 cm) osłona pasuje do każdego rodzaju kuchenki.

dzieckoMontowana jest na specjalną taśmę klejącą odporną na wysoką temperaturę. Jednocześnie łatwo ją zdemontować przy czyszczeniu kuchenki.

Szczególnie ważne jest zabezpieczenie okna, przez które dziecko może łatwo wypaść na zewnątrz. Specjalnie zaprojektowana blokada, dostępna w sklepie www.babymama.pl uniemożliwia dziecku zbyt szerokie otwarcie okna. Dzięki blokadzie można zablokować okno w pozycji zamkniętej lub uchylonej. Szerokość uchylenia jest regulowana w zakresie uniemożliwiającym wypadnięcie dziecka.  Blokada pasuje do wszystkich typów okien: otwierających się do wewnątrz, na zewnątrz, uchylnych (typu VELUX), na zawiasach lub przesuwanych pionowo.
dzieckoNiebezpieczne mogą być również drzwi. Problem skutecznie rozwiązuję różnego rodzaju blokady, uniemożliwiające przytrzaśnięcie placów. Sklep szczególnie poleca blokadę dwustronną. Pozwala ona na zablokowanie drzwi w dowolnej pozycji np. otwartych do połowy.  Blokada ta nie wymaga przykręcenia ani przyklejenia do podłogi i skutecznie działa na każdym rodzaju podłoża (wykładzina dywanowa, drewniane panele, gres itp.).

 

dzieckoŚwietnym sposobem zapewnienia dziecku bezpiecznej przestrzeni do zabawy są bramki ochronne. Sklep oferuje szeroki wybór takich bramek najlepszych, europejskich producentów. Bramki doskonale zabezpieczają przejścia i schody. Dostępne są bramki rozporowe i dowolnie konfigurowalne, dzięki czemu zabezpieczymy przed dzieckiem piec czy kominek. Ciekawym rozwiązaniem jest jedyna na polskim rynku składana bramka przenośna. Idealnie sprawdza się podczas wizyty z dzieckiem u rodziny, znajomych, czy na wakacjach.
Wszystkie bramki wykonane są z najlepszych materiałów i zgodne z europejskimi normami bezpieczeństwa. Nowoczesne wzornictwo sprawia, że idealnie pasują do wystroju mieszkania.

Bezpieczeństwo i zdrowie dzieci to sprawa priorytetowa, dlatego sklep www.babymama.pl oferuje tylko sprawdzone produkty, spełniające najsurowsze normy bezpieczeństwa i jakości. Dzięki nim zapewnisz dziecku bezpieczną przestrzeń do zabawy i ciekawych odkryć.

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments