1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Bogaci mają więcej dzieci

Bogaci mają więcej dzieci

diagnostyka

Mężczyźni o wyższych dochodach mają liczniejsze potomstwo, dowodzą nowe badania. A do tej pory naukowcy twierdzili, że jest wprost odwrotnie.

Sądzono, że dzięki zdobyczom współczesnej cywilizacji, rewolucji przemysłowej i seksualnej ludzkość uwolniła się już od presji ewolucji, która przez stulecia kazała kobietom szukać dla swych dzieci ojców, którzy mogą im zapewnić lepszą przyszłość – także finansowo.

Takie poglądy opierały się na dotychczasowych badaniach – przede wszystkim na spisach ludności. Badania te pokazywały, że im zamożniejsze gospodarstwo domowe, tym mniej w nim potomstwa. Jednak nie uwzględniały one indywidualnych dochodów małżonków, nie brały też pod uwagę dzieci, które nie mieszkały z ojcem pod jednym dachem.

Dlatego uczeni z Newcastle University przeanalizowali dane na temat ponad 11 tys. dzisiejszych 50-latków, na których temat gromadzone są najrozmaitsze informacje od ich urodzenia (w ramach dobrowolnego tzw. badania populacyjnego).

Okazało się, że w przypadku mężczyzn dochody były powiązane z liczbą potomstwa. Panowie z rocznym dochodem 10 tys. funtów mieli średnio jedno dziecko, zaś ci, którzy zarabiali ponad 50 tys. mogli się pochwalić (również średnio) dwójką potomków.

Przede wszystkim wynikało to stąd, że bogaci mężczyźni mieli większe szanse od swych niezamożnych konkurentów na znalezienie partnerki. To dawało im też lepsze możliwości przekazania swych genów potomności.

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments