Bycie mamą to…, przeczytaj wzruszające wypowiedzi innych mam

Macierzyństwo to nowy etap w życiu każdej kobiety,  kiedy definiuje na nowo swoje „ja”. Najbliższym towarzyszem życia, a także największym codziennym wyzwaniem jest dla niej ta mała istota. I choć pierwsze chwile często nie należą do najłatwiejszych, to jest to  czas budowania wyjątkowej  relacji matki z dzieckiem. Macierzyństwo dla każdej kobiety znaczy coś innego, ponieważ mamy definiują je przez pryzmat swoich doświadczeń.

Jak nazwać te wszystkie emocje, które wypełniają serce mamy? Jak zmierzyć pokłady cierpliwości i miłości ofiarowane dziecku? Jak zdefiniować trud włożony w troskę o prawidłowy rozwój dziecka? Mamy w natłoku codziennych wyzwań nie mają czasu, by w spokoju zadać sobie te pytania. Marka NUK zachęciła je do zatrzymania, refleksji nad macierzyństwem i odpowiedzi na konkursowe pytanie „Bycie mamą to…”. Odpowiedzi chwytają za serce i pokazują, jak wielobarwne i poruszające jest to wyzwanie dla każdej kobiety.

SuperMamy w akcji

Definicje bycia mamą, którymi uczestniczki konkursu podzieliły się z marką NUK, to bardzo osobiste przemyślenia, oparte na wspomnieniach z początków macierzyńskiej drogi i własnych doświadczeniach.

Bycie Mamą to… przyjęcie odpowiedzialności za małego – wielkiego człowieka. Ofiarowanie Mu siebie, swojego czasu. Mama to człowiek wielozadaniowy, który pomimo strachu o najukochańsze dziecko pokona wszelkie trudności i zrobi wszystko, aby było szczęśliwe – pisze Sabina B. Inna uczestniczka, Karolina M dodaje: Bycie mamą jest najwyżej opłacalną pracą na świecie, bo wynagrodzenie wypłacane jest w czystej miłości.

Kobiety często postrzegają macierzyństwo jako jedno z najtrudniejszych, ale i najbardziej satysfakcjonujących zadań, z jakimi przyszło się im w życiu zmierzyć. Są przekonane, że umiejętność dokonywania właściwych wyborów, dostosowanych do bieżących potrzeb dziecka – można określić mianem „supermocy”. Dotyczą one zarówno sfery emocjonalnej dziecka, jego rozwoju, uczuć, ale też prozaicznej codzienności – pielęgnacji czy żywienia. W swoich wypowiedziach mamy często podkreślają, jak ciężką pracą jest zwykła codzienność,
a macierzyństwo – zawodem na całe życie. Jednak żadna z nich nie wątpi, że warto tę rolę pełnić.

Zobacz:  Szpital przestrzega rodziców

Umiejętności i wybory

Przeplatanie się miłości i pozytywnych uczuć ze zmęczeniem nowymi, codziennymi obowiązkami, które pozornie przekraczają możliwości kobiet – wydaje się być powszechnie znanym aspektem macierzyństwa. Mamy często w swoich wypowiedziach podkreślają, jak różne emocje towarzyszą ich drodze. Jednocześnie wiele z nich podkreśla ogromną rolę wewnętrznej siły, która wstępuje w nie dzięki obecności dziecka.

Bycie mamą to… wiele wyrzeczeń, nieprzespanych nocy, wiele łez i uśmiechów. Nieznana droga oraz rola, której z każdym dniem się uczę. To także bezsilność, gdy dziecko płacze, bo coś boli czy coś się dzieje, dużo śmiechu i radości, gdy coś wychodzi. To najtrudniejszy i najszczęśliwszy okres w życiu kobiety. To rola, do której się urodziłam – pisze w odpowiedzi na zadanie w konkursie marki NUK Monika N.

Ważne, aby w tym czasie, nie zapomnieć także o sobie. Macierzyństwo jest wspólnym dorastaniem, reagowaniem na aktualne sytuacje, ale także braniem pod uwagę potrzeb całej rodziny, a w tym również swoich. Wiele mam podkreśla, że macierzyństwo to nieustanny rozwój nie tylko dla dziecka, ale również dla nich – szkoła życia, w której wzajemnie się poznają. Jak pisze Pani Karolina P.: Być mamą to najwspanialsza chwila na świecie, którą może przeżyć każda kobieta, ale również cierpliwość, poświęcenie i odpowiedzialność za małego bezbronnego człowieka. To jest coś tak pięknego, nie do opisania, zobaczyć pierwszy krok, usłyszeć pierwsze słowo i widzieć, jak każdego dnia nasz mały skarb dorasta. Przeżywać i poznawać świat razem z nim na nowo, inaczej. Każdego dnia odkrywać nowe nieograniczone możliwości i masę radości. Miłość bezgraniczna oraz bezinteresowna.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments