Cocoonababy – kokon dla niemowlaka

Cocoonababy – kokon dla niemowlaka

Cocoonababy to ergonomiczne ukształtowany kokon, używany w szpitalach na oddziałach dla noworodków oraz oddziałach położniczych, jak również do użytku domowego, dla dobra wszystkich nowo narodzonych dzieci.

Cocoonababy przeznaczony jest do użytku zarówno dziennego jak i nocnego, do chwili gdy dziecko potrafi chwycić się za kostki lub próbuje zmienić pozycję (ok. 4 miesięcy). Delikatnie kołysząc dziecko w wyraźnie określonej przestrzeni, która przypomina dziecku łono matki, Cocoonababy  dodaje dziecku otuchy i pomaga mu przystosować się do nowego życia. Pół-płodowa, zakrzywiona pozycja, w której dziecko jest ułożone w Cocoonababy minimalizuje problemy, które mogą zakłócić jego spokój podczas pierwszych miesięcy życia.

Cocoonababy pomaga w:

  • Minimalizowaniu mimowolnych, gwałtownych odruchów kończyn, które powodują, że dziecko budzi się z płaczem (odruch Moro)
  • Minimalizowaniu występowania zgagi żołądkowej
  • Minimalizowaniu ryzyka wystąpienia Plagiocefalii (Skośnogłowia)
  • Poprawieniu jakości i długości snu dziecka
  • Kierowaniu ruchami dziecka pomagając mu poznać swoje ciało (rączki)
  • Poprawieniu interakcji między dzieckiem a osobami otaczającymi je (umożliwiając dziecku patrzenie się w każdą stronę, a nie tylko na sufit lub przed siebie)

Cocoonababy pasuje do standardowych łóżeczek dziecięcych z materacem na poziomie nie wyższym niż 34 cm od górnej krawędzi łóżeczka i do kołysek, których głębokość wraz z materacem jest większa niż 34 cm.

Cocoonababy zawsze należy używać z założonym prześcieradłem. Prześcieradło zakrywa zarówno kokon jak i również wałek zabezpieczający. Logo Red Castle umieszczone na prześcieradle powinno znajdować się na szerszej części Cocoonababy.

Głowa dziecka powinna znajdować się 7 cm od krawędzi kokonu. W utrzymaniu odpowiedniej pozycji służy wałek znajdujący się pod prześcieradłem, który można dowolnie przesuwać. Wałek (mocowany na rzepy) powinien zawsze przylegać do pupy dziecka, umożliwiając utrzymanie właściwej pozycji.

Zaleca się cotygodniowe sprawdzanie właściwego ułożenia wałka, który wraz z wzrostem dziecka powinien być przesuwany w kierunku nóżek dziecka (głowa dziecka powinna znajdować sie 7 cm od górnej krawędzi).

Cena: 675,00 pln do kupienia w sklepie www.babymama.pl

cocoonababy-2  cocoonababy-4 cocoonababy-5

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl
Katarzyna Pawłowska

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama.

Zobacz również

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments