1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Zakupy dla dziecka
  6. »
  7. Dekoracja pokoju dziecka

Dekoracja pokoju dziecka

mapa świata

Aranżacja dziecięcego pokoju to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica, ponieważ wymaga ona bardzo dokładnego przemyślenia oraz zaplanowania wszystkich najistotniejszych kwestii tak, aby pomieszczenie to było nie tylko funkcjonalne, ale również przytulne. Jakich zatem dekoracji nie powinno zabraknąć w pokoju każdego malucha?

Dekoracje najczęściej wybierane przez rodziców

Podczas dekorowania dziecięcego pokoju rodzice od wielu lat bardzo chętnie sięgają po różnego rodzaju przytulanki oraz poduszki, które dzieci wprost uwielbiają. Bardzo dużą popularnością cieszą się również napisy z imieniem malucha, które przykleja się na ścianie, najczęściej nad łóżkiem. Skoro mowa o ścianie to warto również zadbać o ciekawe obrazy dla dzieci do pokoju, które nadadzą pomieszczeniu zupełnie innego charakteru. Bez nich dziecięcy pokój byłby dosyć nudny i mało przytulny a oprócz tego nie różniłby się niczym od pozostałych pomieszczeń znajdujących się w mieszkaniu. W jaki jednak obraz do pokoju dziecka warto się zaopatrzyć? Mogą to być zarówno ciekawie oprawione fotografie malucha, jak i np. obrazy do malowania po numerach, czy też grafiki przedstawiające bohaterów najpopularniejszych bajek. Jeśli chodzi o malowanie po numerach, to takie obrazy tworzone są własnoręcznie przez każdego malucha, dzięki czemu może on się choć przez chwilę poczuć jak prawdziwy artysta. Obrazy do malowania po numerach w zestawie z farbkami niejednemu maluchowi sprawią z pewnością wiele radości a dzięki prostej instrukcji oraz zaznaczonym obszarom do malowania uzupełnienie obrazu jest niezwykle proste. W przypadku nieco starszych dzieci warto zadbać o to, aby na ścianie znalazł się plakat z mapą, dzięki któremu dziecko będzie mogło stopniowo zapoznawać się z podstawami geografii. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się plakat mapa świata, który prezentuje poszczególne kontynenty, a także największe miasta świata. Przykład takiego plakatu możecie zobaczyć na stronie https://www.bimago.pl/plakaty/mapa-swiata.html.

Fototapety i naklejki dekoracyjne

Poszukując ciekawej i taniej dekoracji do dziecięcego pokoju powinniśmy rozważyć możliwość przyklejenia fototapety, którą możemy obkleić albo całą ścianę, albo tylko jej fragment. Co jednak powinno się na niej znaleźć? Tutaj mamy naprawdę spore pole do popisu, ponieważ możliwości jest bardzo dużo. Nic tak jednak nie zachwyci każdego malucha, jak wizerunek bohatera jego ulubionej bajki, czy też ulubionego piłkarza, aktora lub piosenkarza. Świetnym pomysłem mogą być również naklejki dekoracyjne, które dzięki różnym rozmiarom możemy z łatwością dopasować do metrażu pokoju naszego dziecka. Takie naklejki najczęściej prezentują postaci z bajek, jednak możemy również bez problemu znaleźć np. naklejki w samochodziki, zwierzątka, gwiazdki, czy też słoneczka. Wybór zależy przede wszystkim od zainteresowań naszego dziecka, które samo może zadecydować nie tylko o tym, jakie naklejki pojawią się na ścianie, ale również, w którym miejscu powinny zostać przyklejone. Jeśli mamy w domu małego artystę, który uwielbia kredkami malować po ścianie, to świetnym rozwiązaniem jest pomalowanie jej fragmentu farbą tablicową, dzięki której maluch do woli będzie mógł tworzyć swoje własne grafiki, które same w sobie mogą stanowić świetny element dekoracyjny jego pokoju.

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments