Zalety wspólnych pryszniców z niemowlakiem i Baby Shower Glove

Czy warto zażywać wspólnej kąpieli z dzieckiem? Co takiego daje współkąpiel z niemowlakiem? Zdania są podzielone i wiele zależy od kultury, zwyczajów społecznych oraz doświadczeń i tradycji w rodzinie. Niemniej niezależnie od przyzwyczajeń warto poznać pozytywne aspekty wspólnych kąpieli z dzieckiem.

Co daje wspólne mycie z dzieckiem? Prysznic zamiast wanny

Otóż kąpiel razem z dzieckiem poza tym, że jest bardzo przyjemna i pozwala na budowanie bliskości i wzajemnego zaufania, oswaja malucha ze strumieniem wody oraz budową fizjologiczną rodziców w sposób naturalny – bez poczucia wstydu. Aktualne zalecenia dotyczące kąpieli niemowląt wyraźnie sugerują, że lepszym rozwiązaniem dla niemowląt i dzieci jest mycie pod prysznicem aniżeli kąpiel w wannie. Podyktowane jest to tym, iż zbyt długie narażanie wrażliwej skóry dziecka na moczenie w wodzie podrażnia skórę, paradoksalnie wysusza ją a nawet może wpływać na obniżenie odporności dziecka.

Jak zatem swobodnie umyć się razem z dzieckiem pod prysznicem bez obawy o upadek? Otóż nic bardziej prostego, wystarczy w brodziku prysznica umieścić matę antypoślizgową, których jest sporo na rynku. Czego do tej pory nie było, przynajmniej w kraju, to wsparcie dla pewnego chwytu dziecka. Tymczasem w Holandii od kilku lat rodzice z powodzeniem używają specjalnej rękawicy do kąpieli niemowląt pod prysznicem o nazwie BABY SHOWER GLOVE I oto dobra wiadomość: rękawiczka dotarła już do Polski.

Czym szczególnym wyróżnia się Baby Shower Glove?

Baby Shower Glove jest specjalną rękawiczką, która po nałożeniu na przedramię – niezależnie czy prawe czy lewe, rękawiczki są tu bardzo zmyślnie przygotowane – i pierwszym kontakcie z wodą z natrysku zaczyna idealnie przylegać do dłoni i przedramienia. Położone na miękkiej frocie niemowlę, dzięki antypoślizgowej strukturze rękawicy, znajduje wygodne i bezpieczne podłoże, rodzic zaś może je pewniej podtrzymywać i swobodniej zadbać o pielęgnowanie i relaks w czasie wspólnego prysznica.

Idealny prezent i dodatek do wyprawki

BSG jest dopasowana do każdego rozmiaru dłoni. Ponadto została uszyta z ekologicznej bawełny i jest dostępna w kilku wesołych kolorach. Każdy kolor imituje inną wesołą postać wodnego zwierzaka. Rękawica pod prysznic dla niemowląt powstała w 2014 roku w Holandii, jej producentem jest rodzinna firma Invented4Kids i jest od kilku lat popularnym baby-prezentem i atrakcyjnym dodatkiem do wyprawek.

Baby Shower Glove polecają ekspertki z KIDY.pl – sklepu z ekologiczną żywnością dla niemowląt i najlepszej jakości akcesoriami dla dzieci i rodziców.

rekawica-glowne-2017erekawica-glowne-2017d

rekawica-glowne-2017b rekawica-glowne-2017c

Podziel się swoją opinią
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments