Dieta pudełkowa – dlaczego warto z niej skorzystać będąc młodą mamą?

Wiele młodych rodziców stara się zdrowo odżywiać, jednak opieka nad dzieckiem zajmuje dużo czasu i nie tak łatwo jest się przyzwyczaić do nowej roli rodzica. Pierwsze tygodnie to bardzo często wielu wyrzeczeń. Te pierwsze tygodnie z noworodkiem kobieta powinna poświęcić na naukę nowej roli, a obowiązki związane z prowadzeniem domu i gotowaniem powinny zejść na drugi plan. Czy na pierwsze miesiące opieki nad dzieckiem, warto skorzystać z diety pudełkowej? Przyjrzyjmy się temu tematowi trochę bliżej.

Samopoczucie kobiety w czasie połogu

Po porodzie w ciele kobiety następuje wiele zmian, głównie dynamiczne zmiany hormonalne. Bardzo mocno wpływa to na emocje i samopoczucie młodej mamy. Niektóre kobiety w czasie pierwszego miesiąca po porodzie są bardzo zmęczone i ciężko jest im się odnaleźć w nowej roli. To bardzo ważnym moment, aby ich partner wspierał je w codziennych obowiązkach i opieką nad dzieckiem. Kobieta nie tylko musi odnaleźć się w nowej roli, ale też zaakceptować fakt, jak ciąża zmieniła jej ciało. To wyjątkowy, ale też bardzo trudnym moment w życiu kobiety. Zastanawiasz się jak możesz pomóc młodym rodzicom? W tym czasie najbardziej cenią sobie oni pomoc w codziennych obowiązkach i czas dla siebie. Szczególnie ważne jest to dla młodych mam, których dzieci są płaczliwe i potrzebują dużo atencji.

Dieta w połogu

Wiele kobiet w pierwszych tygodniach po narodzinach dziecka zupełnie zapomina o tym, że musi też zadbać o siebie. W tym czasie bardzo ważne jest, aby dieta była zbilansowana i bogata w nieprzetworzone produkty. Istotne jest, aby posiłki były różnorodne. Najlepiej jeść też około 5 posiłków dziennie. Gotowanie w tym czasie jest często na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o priorytety. To bardzo dobry moment, aby zdecydować się na zamówienie diety pudełkowej. Dzięki temu kobieta będzie dostarczała sobie odpowiednich witamin i minerałów, które są niezbędne dla dobrej rekonwalescencji po porodzie.

Zobacz:  Jak dobrze przygotować się do ciąży? Poznaj nasze rady

Czy dieta pudełkowa to rzeczywiście dobre rozwiązanie?

To rozwiązanie, które dostarczy różnorodności potraw, a każdy organizm, który właśnie się regeneruje, tego potrzebuje. Nawet przy zakupie diety na kilka miesięcy, firmy cateringowe dbają o to, aby te same potrawy nie pojawiały się zbyt często. Czasem gotując w domu, zapominamy o odkrywaniu nowych potraw, a catering nam to gwarantuje. To dobra opcja nie tylko dla młodych mam, ale też dla rodziców, którzy chcą zrzucić wagę i zdrowiej się odżywiać. Ciekawa dieta pudełkowa trójmiasto oferuje wyjątkowo zróżnicowany jadłospis oraz różne rodzaje diety. Dzięki temu bez problemu każdy znajdzie pośród nich coś dla siebie. Dieta pudełkowa daje możliwość na odkrycie nowych i nieznanych smaków lub połączeń.

Catering dietetyczny dla młodej mamy

Niektóre kobiety obawiają się zamawiania diety pudełkowej od razu po ciąży. Warto pamiętać o tym, że w czasie połogu nie ma potrzeby unikania konkretnych potraw. Najważniejsze jest, aby posiłki były bogate w witaminy i dobrze zbilansowane, a właśnie diety pudełkowe to oferują. Jeśli młoda mama nie będzie musiała martwić się o jedzenie w ciągu dnia, zyska więcej czasu dla dziecka i łatwiej jej będzie oswoić się z nową sytuacją. To bardzo ważny etap poznawania się i oswojenia się noworodka z otoczeniem. Warto zadbać o to, aby rodzice mieli w tym czasie jak najmniej dodatkowych zadań i skupili się na opiece nad maluchem. Z racji, że cateringi dietetyczne oferują dzisiaj wybór różnych rodzajów diet, to każdy znajdzie tam coś dla siebie. Można też zrezygnować z popularnych alergenów jak nabiał lub gluten. Dzięki temu dieta będzie spersonalizowana i dopasowana do osobistych preferencji. To świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zyskać trochę więcej czasu dla swoich dzieci!

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments