Drewniane meble dla niemowlaka – pozytywny wpływ na zdrowie dziecka

meble dla noworodka

Niemowlę dopiero zaczyna poznawać świat i nowe środowisko może wywoływać u niego niepokój, dlatego trzeba zadbać, aby przestrzeń wokół niego miała przyjazny charakter. Pokój dziecka powinien być funkcjonalny i estetyczny. Wyposażenie musi spełniać najwyższe standardy, aby dziecko było bezpieczne i mogło rozwijać się w prawidłowy sposób. Nieustannie prym wiodą meble drewniane. Dlaczego cieszą się dużym uznaniem?

fotokarty

Trwałe i przyjazne dla zdrowia meble z drewna dla dzieci

Degradacja środowiska i obecność składników chemicznych na każdym kroku, również w żywności, sprawia, że poszukujemy rozwiązań bliskich naturze – tym bardziej, gdy chodzi o dobro naszego dziecka. Z tego względu drewniane meble dla niemowlaka stanowią najlepszy wybór. W przeciwieństwie do wyposażenia ze sztucznych materiałów nie wywołują alergii. Nie zawierają toksycznych substancji, które mogłyby być szkodliwe dla dziecka. Wśród polecanych wariantów są przede wszystkim meble dla niemowląt wykonane z wysokogatunkowego drewna bukowego i sosnowego. Drewno sosnowe ma szczególne właściwości antystatyczne, więc kurz nie osadza się na nim łatwo. Meble z tego materiału powinny stać w pokojach dzieci ze skłonnościami do alergii – to właśnie w kurzu bytują roztocza, których odchody wywołują reakcje alergiczne. Drewniane meble są wytrzymałe i mogą służyć następnym pokoleniom. Najlepiej kupować je od sprawdzonych producentów, aby mieć pewność, że wykonanie odpowiada standardom jakościowym.

Bezpieczeństwo niemowlaka – jak sprawdzić, czy meble spełniają standardy?

Drewniane meble są najbardziej polecane do pokoju najmłodszych pociech, ale naturalny materiał wyposażenia to jeszcze nie wszystko. Stabilność, brak skaz na powierzchni i ostrych kantów to warunki konieczne, aby meble mogły być bezpiecznie użytkowane przez dzieci. Większość osób myśli, że meble do pokoju dla niemowlaka po prostu muszą być starannie wykończone, ale niestety nadal nie wszyscy producenci przestrzegają obowiązujących zasad. Czasem trzeba się dobrze przyjrzeć, aby w efektownie prezentujących się meblach dostrzec wadę. Tym bardziej problematyczne mogą być zakupy internetowe. Aby uniknąć zakupu nieodpowiedniego produktu, należy zorientować się, czy spełnia normy obowiązujące w Unii Europejskiej. Jakość mebli i innych produktów potwierdzają odpowiednie certyfikaty. Jeżeli producent oferuje wyposażenie zgodne z obowiązującymi wymogami, dysponuje odpowiednimi dokumentami, które to potwierdzają. Wymogi dotyczą nie tylko powierzchni czy kantów, ale również takich kwestii jak odległości między szczebelkami w łóżeczku.

Kolorystyka mebli dostosowana do potrzeb dziecka

Jasne drewniane meble do pokoiku dla niemowlaka są świetnym wyborem, podobnie jak białe, a można je znaleźć na stronie www.pinio.com.pl. Mile widziane są wszelkie pastele, a mocne kolory powinny posłużyć jedynie jako dodatek. Wynika to z rozwoju wzroku dziecka, który powinien być stymulowany stopniowo. Noworodek z kolejnymi miesiącami życia zaczyna widzieć coraz wyraźniej i jego pole widzenia się rozszerza.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments