1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Zakupy
  6. »
  7. Dziecko w aucie – jak chronić siedzenia samochodowe?

Dziecko w aucie – jak chronić siedzenia samochodowe?

niemowle w aucie

Każdy rodzic – a w szczególności taki, który na co dzień jeździ samochodem ze swoimi pociechami – wie, jak trudne czasami bywają podróże z dziećmi. Niestety, bardzo często cierpi na nich wnętrze naszego auta – a zwłaszcza siedzenia, których czyszczenie lub naprawa są czasochłonne. Na urwisy w samochodzie są jednak sposoby! Wystarczy wiedzieć, w jaki sposób chronić przed nimi siedzenia.

fotokarty

Nie trzeba co weekend jeździć na rodzinne wycieczki samochodowe, by zdawać sobie sprawę z tego jak trudno czasami podróżuje się z dziećmi – przede wszystkim z tymi najmłodszymi. Również codzienne korzystanie z samochodu, zawożenie pociech do przedszkola czy dziadków, na zakupy albo do lekarza może być uciążliwe – zwłaszcza dla stanu wyposażenia wewnętrznego naszego auta, a w szczególności dla siedzeń.

Dzieci nie są jeszcze tak zdolne manualnie jak dorośli, dlatego bardzo często zdarza im się wylać sok czy też nakruszyć jedzeniem. Ale nawet jeśli mamy niezwykle grzeczne i niebrudzące maluchy nadal pozostaje problem z fotelikami, w których się poruszają. Te niestety, gdy bez przerwy są zamontowane mogą zniekształcać lub niszczyć siedzenia, na których się znajdują.

Na wszystkie tego typu zagrożenia są jednak sposoby! Wystarczy wiedzieć, jak chronić siedzenia samochodowe na co dzień i wprowadzić te triki w życie!

dziecko w aucie

Maty ochronne – profesjonalna ochrona na co dzień

Świetnym wyjściem w sytuacji gdy nasze dzieci podróżują w fotelikach samochodowych, będzie zastosowanie specjalnej maty ochronnej na siedzenia samochodowe, dzięki której w znacznym stopniu będziemy mogli ochronić ich powłokę przed niechcianymi uszkodzeniami.

Maty tego typu wykonywane są z wytrzymałych materiałów, których zadaniem jest całkowite odizolowanie chronionej powierzchni od fotelika dziecięcego. Bardzo często producenci starają się zachować uniwersalną wielkość i kształt takich mat – by w prosty sposób można było je zastosować we wszystkich modelach aut osobowych. Dodatkowo – umieszczają w nich specjalne kieszonki, w których nasze pociechy będą mogły przechowywać swoje małe gadżety.

Jeśli zdecydujemy się zamontować matę ochronną pod fotelik dziecka (a jej montaż jest naprawdę prosty), możemy być pewni, że ilość zabrudzeń znacząco się zmniejszy, a uszkodzeń tapicerki uda nam się uniknąć.

Czyszczenie oraz wykonanie

Dobre maty ochronne pod fotelik samochodowy można bez problemu wyczyścić gdy zajdzie taka potrzeba. Solidne wykonanie sprawia, że są one również odporne na uszkodzenia, a dzięki temu, że mata jest antypoślizgowa będzie ona bez problemu utrzymywać fotelik w jednej pozycji co dodatkowo przełoży się na bezpieczeństwo przewożonego malucha.

Jak widać – siedzenia samochodowe można ochronić przed dziećmi w prosty i wcale niedrogi sposób. Ogólnodostępne produkty takie jak maty ochronne pod foteliki dziecięce potrafią zdziałać cuda, a kierującym rodzicom oszczędzić nerwów, dodatkowych wydatków i czasu straconego na czyszczenie zabrudzonej tapicerki.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments