1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Zakupy dla dziecka
  6. »
  7. Pomysły na prezent świąteczny dla dziecka

Pomysły na prezent świąteczny dla dziecka

prezenty dla dzieci

Zakup prezentu świątecznego dla dziecka zawsze stanowi niemałe wyzwanie, bez względu na to, czy podejmują się go rodzice malucha, czy też dalsza rodzina. Najmłodsi uwielbiają dostawać upominki, z których mogliby skorzystać niemalże od razu po zakończeniu wigilijnej kolacji. Jakie prezenty warto wybierać dla dzieci?

fotokarty

Zabawki dopasowane do wieku i zainteresowań

Pierwszym, podstawowym prezentem, jaki z pewnością przychodzi na myśl każdemu z nas, są zabawki. W okresie przedświątecznym w sklepach znajdziemy ich bardzo wiele, w różnych przedziałach cenowych. Rzeczywiście, zakup zabawki będzie dobrym wyborem, o ile wiemy, czym dziecko się interesuje i jakie rodzaje zabawek preferuje. Nie ma to większego znaczenia jedynie w przypadku niemowlaków, jednak starsze dzieci zwykle mają już sprecyzowane zainteresowania. Pamiętajmy, że zabawka musi być również dopasowana do wieku dziecka – jest to bardzo istotne szczególnie w przypadku maluszków. Zabawki, które dla nich wybieramy, nie mogą posiadać małych, łatwo odrywanych części, bowiem istnieje niebezpieczeństwo połknięcia ich przez dziecko.

Gry i materiały edukacyjne

Dzieci w każdym wieku uwielbiają układać puzzle czy grać w różnorodne gry. Okazuje się, że wcale nie muszą być to gry komputerowe – równie dobrze możemy postawić na tradycyjne gry planszowe, które będą doskonałą rozrywką dla całej rodziny. Tutaj ponownie musimy zwracać uwagę na to, aby gra była dopasowana do wieku dziecka (jest to bardzo istotne, bowiem małe dziecko nie poradzi sobie z trudną grą, natomiast dla starszego dziecka gra dedykowana maluchom będzie zdecydowanie zbyt prosta). W tym przypadku nie musimy zwracać tak dużej uwagi na zainteresowania dziecka, gdyż każda gra może je na swój sposób zaciekawić. Kolejnym dobrym pomysłem na prezent będą różnego rodzaju materiały edukacyjne – filmy, gry czy nawet płyta z piosenkami w języku obcym. Dzięki nim dziecko może bawić się, a dodatkowo poznawać świat i uczyć się nowych rzeczy. Najmłodszym dzieciom możemy podarować książeczki, dzięki którym będą nie tylko odkrywać otaczającą ich rzeczywistość, ale również poszerzą posiadany zakres słownictwa. Dla niemowlaków doskonałym pomysłem na prezent będą miękkie książeczki (przeznaczone są one do kąpieli), które dodatkowo mogą służyć jako gryzaki i uśmierzyć ból w czasie ząbkowania.

Gotowe zestawy świąteczne

Każdy z nas z pewnością spotkał się z gotowymi zestawami świątecznymi dla mężczyzn oraz kobiet. Znajdują się w nich makrowe kosmetyki, natomiast kupić możemy je w niemal każdej drogerii. Tymczasem okazuje się, że zestawy świąteczne sprawdzają się doskonale także w przypadku dzieci. Oczywiście, zestawy dla dzieci zawierają nieco inne kosmetyki, niż dla dorosłych. Przede wszystkim znajdziemy w nich produkty, które są całkowicie bezpieczne dla najmłodszych. Niektóre zestawy zawierają kosmetyki z ulubionymi motywami z bajek dla najmłodszych, inne zaś produkty, po które sięgnąć mogą nawet mali alergicy. Gotowe zestawy dla dzieci możemy kupić, tak jak i zestawy dla dorosłych, w drogeriach bądź supermarketach. Zestawy świąteczne to doskonały pomysł na prezent zarówno dla małego, jak i nieco starszego dziecka (zobacz np. na gemini). Sprawdzają się one szczególnie w przypadku nastolatków, którzy lubią dostawać kosmetyki, lecz z drugiej strony nie chcemy kupować im takich, które dedykowane są osobom dorosłym.

undefined

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments