1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Zakupy dla dziecka
  6. »
  7. Elektryczna szczoteczka dla dzieci – jak wybrać odpowiednią?

Elektryczna szczoteczka dla dzieci – jak wybrać odpowiednią?

szczoteczka do zębów dla dziecka

Elektryczne szczoteczki do zębów są już z nami od dłuższego czasu. Produkty firmy Oral-B towarzyszą wielu dorosłym Polakom. Najmłodsi również mogą z nich korzystać. Pytanie tylko, jaka elektryczna szczoteczka dla dzieci będzie najlepsza. Aby znaleźć odpowiedź, warto bliżej poznać tego typu urządzenia oraz zrozumieć, na czym polega ich wyjątkowa skuteczność.

fotokarty

Szczoteczki elektryczne Oral-B

Zacznijmy od tego, że firma Oral-B to gwarancja najwyższej jakości. Codzienne mycie zębów stało się zupełnie innym doświadczeniem dla wszystkich tych, którzy zdecydowali się kupić szczoteczki elektryczne Oral-B. Konstrukcja tych urządzeń oraz ogólna funkcjonalność pozwalają zadbać o higienę jamy ustnej w znacznie większym zakresie, niż to zapewniają szczoteczki manualne. Zarówno elektryczna szczoteczka dla dzieci, jak i sprzęt przeznaczony dla dorosłych wykorzystuje ruch oscylacyjno-rotacyjny, a także czujnik siły nacisku. Dzięki temu wydajność szczotkowania jest po prostu lepsza. Usunięcie płytki nazębnej jest skuteczniejsze, a i łatwiej zadbać o dziąsła. Potwierdzają to badania kliniczne.

Szczoteczka elektryczna dla najmłodszych

Bardzo ważne jest to, aby dziecko mogło wypracować zdrowe nawyki. Dlatego pierwsza szczoteczka do zębów w życiu powinna być wybrana ze szczególną uwagą. Jeśli chodzi o urządzenia elektryczne, należy się na nie zdecydować w chwili, gdy dziecko przekracza trzeci rok życia. Rzecz w tym, że Państwa syn lub córka powinna już umieć prawidłowo trzymać szczoteczkę oraz mieć opanowane podstawowe czynności związane z myciem zębów. W połączeniu z odpowiednią pastą szczoteczka elektryczna dla dzieci 3+ Oral-B pozwoli maluchowi pójść krok dalej i tym samym lepiej zadbać o zdrowie jamy ustnej. Takie produkty występują do tego w odpowiedniej kolorystyce. Uwzględniają najpopularniejsze motywy z bajek. Są one również obecne w aplikacji, która z mycia zębów robi zabawę, a system nagród wzmacnia motywację. To pomaga zachęcić dzieci do codziennego korzystania ze szczoteczki oraz utrwalić rutynę mycia zębów.

Elektryczne szczoteczki do zębów dla trzylatków są poza tym łatwe w obsłudze. Rączka nie męczy się tak, jak przy intensywnym szczotkowaniu tradycyjnym narzędziem. Konstrukcja uchwytu jest też ergonomiczna, dopasowana do dłoni malucha. W efekcie proces może trwać odpowiednio długo, a to z kolei poprawia rezultaty. Warto zauważyć, że nowoczesne szczoteczki Oral-B mają wbudowany timer. Informuje on dziecko, kiedy należy zakończyć szczotkowanie. Właśnie na takie urządzenia powinni Państwo zwrócić uwagę, szukając szczoteczki dla młodszych dzieci.

Szczoteczki elektryczne dla starszych dzieci

Oral-B Junior to seria przeznaczona dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Jama ustna rozwija się szybko. Uzębienie również, podobnie jak przyzwyczajania. W związku z tym należy zadbać o to, aby sprzęt do pielęgnacji zębów był dostosowany do konkretnego wieku. Dedykowana elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci 6+ to zatem najlepszy wybór. Siłą rzeczy będzie się różnić od szczoteczki dla trzylatków, ale mogą być Państwo pewni, że fachowcy z Oral-B wzięli pod uwagę wszystkie aspekty związane z rosnącymi potrzebami dzieci. Dokładnie to samo dotyczy serii Teen, która została zaprojektowana z myślą o nastolatkach 13+.

Co to jest szczoteczka soniczna?

Soniczna szczoteczka elektryczna dla dzieci kształtem przypomina zwykłą szczoteczkę, ale silniczek urządzenia wykonuje ruchy z boku na bok, emitując przy tym dźwięki o określonej częstotliwości. Tego rodzaju elektryczna szczoteczka dla dzieci sprawdzi się doskonale w przypadku starszych użytkowników. Dzieci młodsze niż 6 lat powinny korzystać z innych produktów Oral-B.

Artykuł sponsorowany

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments