Femibion 2 – doskonały suplement dla przyszłej mamy!

Jednym z najlepszych suplementów diety, który pomaga zaspokoić zapotrzebowanie na składniki odżywcze w czasie ciąży, jest Femibion 2. Preparat ten zawiera odpowiednią dawkę witamin i innych składników wskazanych dla kobiet w ciąży. Należy go stosować od 13. do 40. tygodnia ciąży.

Femibion dostarcza starannie dobranie składniki, uzupełniające codzienną dietę, które stanowią wsparcie dla kobiety w ciąży oraz jej dziecka, a także są one potrzebne w okresie intensywnego wzrostu płodu.

Jakie są podstawowe składniki preparatu Femibion 2.

Femibion 2 zawiera przede wszystkim metylowany kwas foliowy i DHA. Spożycie przez kobietę kwasu dokozaheksaenowego nazywanego w skrócie DHA ma duży wpływ na prawidłowy rozwoju mózgu i oczu płodu, a także niemowlęcia karmionego piersią.

Innymi ważnymi substancjami obecnymi w preparacie Femibion 2 są foliany. Odgrywają one bardzo istotną rolę, ponieważ są potrzebne do wzrostu tkanek matki w czasie ciąży. Gdy organizm dziecka jest już w pełni ukształtowany i rozpoczyna fazę intensywnego wzrostu. Foliany mają duże znaczenie dla kobiet w zaawansowanej ciąży, ponieważ wpływają na wzrost tkanek matczynych oraz pomagają w prawidłowej syntezie aminokwasów, i we właściwej produkcji krwi.

Wraz z witaminami C i D foliany mają również bardzo korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, a wraz z żelazem niwelują one uczucia zmęczenia i znużenia. Biorą również udział w procesie podziału komórek. W zaawansowanej ciąży foliany wspierają wzrost tkanek matki, np. łożyska, które przekazuje dziecku wszystkie potrzebne substancje odżywcze.

Jakie witaminy i minerały zawiera Femibion 2?

Oprócz kwasu foliowego i DHA Femibion 2 zawiera 10 witamin, w tym witaminę D, jod, a także żelazo selen, magnez, cynk i luteinę. Selen wspiera prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, a żelazo ułatwia prawidłową produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny oraz ułatwia transport tlenu w organizmie. Witamina D3 i cynk są potrzebne do się do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego i odgrywają one także ważną rolę w podziałach komórek, natomiast jod — przyczynia się do prawidłowego wytwarzania hormonów tarczycy i prawidłowego jej funkcjonowania.

Zobacz:  Jak zadbać o zdrowie przyszłego dziecka?

Witaminy z grupy B — pomagają utrzymać prawidłową przemianę energii i prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz powodują zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużenia. Z kolei witamina C I Selen — wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego a magnez umożliwia prawidłową przemianę energii i przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia. Natomiast witamina E — pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym.
Jak należy stosować Femibion2 dla kobiet w ciąży?
Femibion 2 należy brać raz dziennie, zażywając 1 tabletkę i 1 kapsułkę oraz popijając odpowiednią ilością wody. Nie powinno się przekraczać zalecanej porcji i stosować suplementu diety Femibion jako zamiennika diety. Preparat zalecany jest od 4 miesiąca ciąży.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments