Kilka mitów o klockach LEGO

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wokół klocków Lego od lat krąży wiele nieprawdziwych mitów. Warto przypomnieć, że Lego to duńskie przedsiębiorstwo, które powstało już w 1932 roku. Omawiany rodzaj klocków od lat cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród maluchów, ale również starszych dzieci i osób dorosłych. W jakie mity wierzy największa liczba osób?

Klocki Lego są zbyt drogie

Rodzice bardzo często nie decydują się na zakup klocków Lego, ponieważ uważają, że są zbyt drogie i na rynku dostępne są inne zabawki znacznie tańsze, które również spełniają swoją funkcję. Rekomendowane jest podejście do tego problemu z zupełnie innej perspektywy. Klocki Lego zaliczane są do najdroższych klocków konstrukcyjnych. Należy jednak mieć świadomość, że jakość jest jak najbardziej adekwatna do ceny. Produkty są wykonane z bardzo wysokiej jakości materiałów. Dziecko naprawdę musi się postarać, by zepsuć poszczególne elementy. Oczywiście mogą one ulec zabrudzeniu czy zgubić się, ponieważ są niewielkich rozmiarów. Jeżeli rodzic kupi dziecku tanie klocki, które szybko się zniszczą, będzie musiał kupić kolejny zestaw. W przypadku klocków Lego wspomniany problem nie wystąpi. Najmłodsi mogą bawić się LEGO Duplo nawet kilka lat.

Dorośli nie powinni układać klocków Lego, ponieważ są przeznaczone dla dzieci

Warto wiedzieć, że Lego ma w swojej szerokiej ofercie zestawy przeznaczone dla osób dorosłych. Doskonałym przykładem może być LEGO Technic. W najprostszym możliwym ujęciu są to skomplikowane zestawy. Nastolatkowie mogą mieć ogromne problemy z wykonaniem poszczególnych konstrukcji. Należy zaznaczyć, że można zaopatrzyć się w zestaw składający się nawet z kilku tysięcy elementów. Nie każdy nastolatek będzie na tyle wytrwały, by pracować przy jednym projekcie kilkanaście dni. Ponadto złożenie części konstrukcji będzie wymagało ogromnej precyzji i skupienia. Młode osoby są przeważnie rozdrażnione i szybko się poddają. Jak wiadomo, mnóstwo osób dorosłych jest miłośnikami składania różnych modeli samolotów. Jest to zatem mit, że klocki Lego przeznaczone są tylko dla dzieci i osoby dorosłe nie powinny się nimi bawić. Nie mają racji kobiety uważające, że ich mężowie są dziecinni, bo układają wieczorami budowle z klocków Lego. Jest to doskonały sposób na odstresowanie się po pracy.

Zobacz:  Policja, straż pożarna, kolej – poznaj różnorodność świata LEGO® City!

Zabawa klockami Lego to strata czasu

Rodzice bardzo często uważają, że w sytuacji, gdy dzieci zbyt długo według nich bawią się klockami Lego, to jest to strata czasu. Jest to oczywiście nieprawda. Klocki Lego pozwalają na naukę przez zabawę. Umożliwiają również zdobyć umiejętności, które są pożądane w przyszłości nie tylko na rynku pracy, ale także w życiu prywatnym. Doskonałymi przykładami mogą być: konsekwencja w dążeniu do określonego celu, praca w grupie, umiejętności negocjacji. LEGO Friends można układać nie tylko samodzielnie, ale również w grupie z rówieśnikami. Jak wiadomo, każde dziecko będzie chciało wykonać daną konstrukcję według swojej wizji. Zadaniem każdego uczestnika zabawy jest zatem pójście na kompromis lub uargumentowanie swojej wersji budynku w taki sposób, by przekonać do niej pozostałe dzieci. Ponadto zabawa klockami Lego pobudza w dzieciach kreatywność i wyobraźnie, które są niezwykle istotne. Z kolei układanie wieży, zamku czy budynku przez kilka dni uczy cierpliwości.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments