Festiwal Sztuki Iluzji – jedyna taka impreza w Polsce

W dniach 6-7 września 2014 roku, w Park Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji, odbędzie się Festiwal Sztuki Iluzji – jedyna iluzjonistyczna impreza w Polsce organizowana na taką skalę i z takim profesjonalizmem. Będzie to już trzecia edycja tego wydarzenia.
Jak mówi Tomasz Wielemborek, założyciel Farmy Iluzji i pomysłodawca Festiwalu, główne założenie Festiwalu Sztuki Iluzji to „przenieść ludzi w zaczarowaną rzeczywistość. W Polsec sztuką iluzji na profesjonalnym poziomie zajmuje się zaledwie kilkadziesiąt osób. Są wiecznie w rozjazdach, bardzo trudno trafić na ich występ. Nie mówiąc już o zbiorowym wielkim show…”
Na szczęście wszyscy oni bardzo pozytywnie odnieśli się do koncepcji Festiwalu celebrującego uprawianą przez nich sztukę. Przez ostatnie dwa lata Festiwal Sztuki Iluzji swoją obecnością uświetniali najlepsi: Łukasz Grant, Jędrzej Bukowski, Arkadiusz Cywiński, Szymon Maciak, Sławomir Kowalski, Mariusz Czaja, czy Marcin Połoniewicz. Znakomitych nazwisk nie zabraknie także w tym roku.

Każda z dotychczasowych edycji Festiwalu Sztuki Iluzji cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród publiczności. Zarówno rok temu, jak i latem 2012 roku, podczas debiutu imprezy, Farmę Iluzji odwiedziły tysiące miłośników czarów i magii. Trudno się temu dziwić – program każdej z edycji jest niepowtarzalny, starannie przygotowany i przemyślany, a liczne atrakcje wyskakują z niego, jak króliki z kapelusza iluzjonisty ;). Oprócz klasycznych pokazów sztuki iluzji, na Festiwalu zobaczyć można także artystów sztuk pokrewnych: kuglarzy, akrobatów i cyrkowców. Nie brak także występów, zabaw i animacji przewidzianych specjalnie dla najmłodszych widzów. Jedno jest pewne: są to zawsze dwa dni wypełnione atrakcjami po brzegi.

Na uwagę zasługuje też miejsce, w którym odbywa się ta impreza. Sama Farma Iluzji dostarcza gościom niezapomnianych wrażeń. To ponad 4 hektary magicznych miejsc, instalacji iluzjonistycznych, labiryntów, muzeów i miejsc do zabawy i wypoczynku. W te wakacje premierę miały nowe atrakcje: labirynt luster, zakręcony dom i pokój Ames, w którym bez użycia zaawansowanej technologii dzieci stają się większe od rodziców.

Zobacz:  Farma iluzji - wyjątkowy park rozrywki

Gwiazdą 3. Edycji Festiwalu będzie Maciej Pol – najsłynniejszy polski iluzjonista. Wydarzenie swoimi pokazami uświetnią też m.in: grupa iluzjonistów Mind Travellers, hipnotyzer Jerzy Jakub Buczyński oraz specjalista od manipulacji Krzysztof Bałuch. Nie zabraknie także dodatkowych atrakcji. Swoje przedstawienia zaprezentują m.in polski twórca mapetów Kony Popers. Wielka gratka będzie czekać również na najmłodszych – koncert piosenek napisanych specjalnie dla dzieciaków odwiedzających Farmę Iluzji. Poprowadzi go Mariusz Totoszko, który jest też autorem muzyki do tych piosenek.

Festiwal Sztuki Iluzji to niezapomniane przeżycie dla każdego – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Tegoroczna edycja przypada na pierwszy powakacyjny weekend. Termin jest idealny – impreza pomoże wszystkim odczarować trudny powrót do pracy i szkolnych obowiązków!

Więcej informacji znajduje się na stronie farmailuzji.pl

farma-iluzjii

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments