1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Zakupy dla dziecka
  6. »
  7. Gry i zabawy w nauce języka angielskiego online – świetny sposób na łączenie przyjemnego z pożytecznym

Gry i zabawy w nauce języka angielskiego online – świetny sposób na łączenie przyjemnego z pożytecznym

kurs angielskiego

Nauka języka angielskiego online to nie tylko lekcje, ciągła powtórka gramatyki i uczenie się czasowników z tabelek. Uczenie się języka angielskiego może być wesołą i przyjemną rozrywką. W przypadku milusińskich, jest wiele zabaw i gier do nauki angielskiego dla dzieci online, które pozwalają uczyć się języka. Czasem korzystają z nich lektorzy i nauczyciele, a czasem możemy się sami przy ich pomocy uczyć i przy okazji bawić. Oto kilka ciekawych sposobów na połączenie przyjemnego z pożytecznym podczas nauki języka.

Nauka angielskiego online – gdzie najlepiej

Dużo ciekawych zabaw podczas nauki pokażą nam nauczyciele, szczególnie kiedy będziemy chcieli uczyć nasze dzieciaki. Wśród godnych uwagi kursów angielskiego online dla dzieci możemy wymienić między innymi Tutlo. To szkoła nastawiona na nowoczesne i nieszablonowe nauczanie, które przynosi bardzo szybkie efekty. Podczas lekcji lektorzy i native speakerzy wykorzystują wiele metod, by znaleźć nić porozumienia między nimi a ich uczniami i wykorzystują do tego właśnie gry i zabawy, które pomagają w nauce języka angielskiego. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz tutaj: nauka języka angielskiego w szkole Tutlo

Nauka języka angielskiego online za darmo – to możliwe?

Poza możliwością skorzystania z rozwiązań, jakie oferuje szkoła językowa,  mamy do wyboru wiele gier dostępnych online, które pomogą nam uczyć się języka. Niektóre z nich są darmowe i należą do nich na przykład: 

– Wordament, czyli słowna wykreślanka, która wymaga od nas układania wyrazów z pomieszanych liter widniejących na planszy. Wydaje się to proste, szczególnie że na początku gry dowiadujemy się, do jakiej kategorii należą słowa, które będziemy musieli znaleźć. Niech nie gubi nas jednak pycha – nie zawsze będzie łatwo. 

– Scrabble – w  tym przypadku musimy ułożyć krzyżówkę z posiadanych liter. To najpopularniejsza gra słowna na świecie, więc nie będziemy się zbytnio o niej rozpisywać.

– Scribblenauts to z kolei świetna, kolorowa gra logiczna, która wymaga od nas znajomości słówek po angielsku. Gracz przechodzi przez kolejne plansze, na których musi zdobyć złote gwiazdki i przy okazji rozwiązać zadania. Na przykład gołąb nie może przelecieć na drugą stronę drogi, bo unosi się nad nią smog. Trzeba znaleźć rozwiązanie, na przykład wyposażyć go w maskę gazową. Wpisujemy więc: „gas mask” i odpowiedni przedmiot pojawia się w ekwipunku. Zadań jest mnóstwo, trzeba myśleć i znać słówka (pomoc słownika wskazana).

– Typoman to kolejna gra logiczna, w której naszym zadaniem jest pomóc bohaterowi, ludzikowi złożonemu z literek, dojść do celu. Aby tego dokonać, musimy znać słówka i z rozrzuconych literek układać takie, które doprowadzą do pojawienia się potrzebnych w podróży rzeczy. Sympatyczne i wymagające jest to zadanie.

– Letter Quest – to też gra słowna pomieszana z kolorową grą RPG, gdzie musimy pokonywać potworki przemieszczające się po korytarzach zamku. Podczas walki każdy układa słowo; im trudniejsze, tym więcej jest warte punktów i więcej obrażeń otrzymuje stworek. 

Podobnych tytułów znajdziemy jeszcze więcej, warto rozejrzeć się za darmowymi grami przygodowymi. Na rynku jest też dużo gier RPG, a ich scenariusze mają kilka tysięcy stron. Możemy więc czytać setki tysięcy linijek tekstu i przeżywać przygody, które zaproponowali nam twórcy. Oczywiście tego typu propozycji jest o wiele więcej i na pewno pomogą w nauce online angielskiego.

Gry i zabawy językowe to dobry sposób na poznanie angielskiego słownictwa. Wszystko dlatego, że mamy dzięki nim kontakt z wieloma dotychczas nieznanymi nam słówkami, które znacznie poprawią nasze możliwości konwersacji oraz umiejętność pisania. Dobrej zabawy i powodzenia w nauce!

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments