1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Zdrowie
  6. »
  7. Jak oduczyć smoczka

Jak oduczyć smoczka

Maluchy szybko przyzwyczajają się do smoczka. Proces oduczania ciągłego sięgania po „przyjaciela” jest już zdecydowanie dłuższy i  trudniejszy. Jak pomóc dziecku rozstać się ze smoczkiem? Poznaj opinie naszych specjalistów!

Kiedy odstawić

Nie ma jednej magicznej daty. Większość specjalistów zaleca, aby zrobić to jeszcze przed pojawieniem się zębów mlecznych.
Jedno jest pewne – nie warto zwlekać z tym zbyt długo.

Krok po kroku

Metoda małych kroczków to bardzo skuteczny sposób, aby raz na zawsze pożegnać się ze smoczkiem. Na czym polega ta technika? Na coraz rzadszym podawaniu smoczka dziecku. Schowaj smoczek do szuflady (tak, aby zniknął maluchowi z oczu), początkowo na krótko i z każdym dniem wydłużaj czas tej rozłąki, aż maluch po prostu o  nim zapomni. Zawsze zabieraliście smoczek na spacer? Spróbuj raz o nim zapomnieć! Jednocześnie skupiaj uwagę malca na interesujących rzeczach, tul, głaszcz, przytulaj. Wzbudzanie zainteresowania otaczającym światem i okazywanie bliskości będą Waszymi sprzymierzeńcami.

Imprezowe rozstanie

Chcecie pożegnać się ze smoczkiem na zawsze? Urządźcie oficjalne pożegnanie smoka! Najlepiej w formie bankietu  – z ulubionymi smakołykami pociechy, ale przede wszystkim – z częścią oficjalną. Spakujcie smoczek do pudełeczka i wyślijcie go daleko – za siedem mórz lub do krainy małych dzidziusiów. A dzielną postawę pociechy nagrodźcie jakimś upominkiem!

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments