Jak powinien wyglądać dobrze prowadzony angielski dla 7 latków?

Mnogość ofert szkół językowych, także dla dzieci jest olbrzymia. Mamy z czego wybierać! Wiele z nich proponuje dość podobne formy zajęć. Jak jednak wybrać taką szkołę, która nie tylko zadba o edukację Twojej pociechy, ale także zapewni mu bezpieczeństwo? Na szczęście jest kilka czynników, które są kluczowe, jeśli chcesz mieć 100% pewność, że wybrałaś dobrze!

Angielski dla 7 latków to naprawdę dobry pomysł! Oczywiście szkoły zapewniają lekcje języka, ale bywają one niewystarczające. Niestety, w klasie pełnej uczniów o różnych wymaganiach, zdarzają się sytuacje, że uczniowie potrzebujący więcej czasu na naukę, nie otrzymują go. Podobnie dzieci posiadające duże uzdolnienia i wrodzone zdolności z zakresu znajomości języków obcych, mogą nie czuć odpowiedniego stopnia stymulacji – i po prostu będą się nudzić.

Takie sytuacje są dość normalne. Na szczęście dodatkowy angielski stał się już czymś zupełnie normalnym. Czytaj dalej, a dowiesz się, na co zwrócić uwagę, aby angielski dla 7 latka stał się przyjemnością oraz okazją do szybkiego, a także efektywnego rozwoju – bez stresu, w atmosferze bezpiecznej i zdrowej.

Angielski dla 7 latka – na co zwrócić uwagę?

Wybierając angielski dla 7 latków, przede wszystkim sprawdź, czy odpowiada Wam forma zajęć. Chodzi o to, czy lekcje odbywają się online lub stacjonarnie oraz, czy dzieci uczą się w grupie lub pojedynczo. Każde rozwiązanie ma oczywiście swoje zalety. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, lekcje online to jedyne rozwiązanie. Dużą zaletą jest to, że w takich szkołach, możesz dowolnie ustalać dzień i godzinę zajęć. Takie rozwiązanie oferuje np. Novakid – w tej niezwykłej szkole masz pełną kontrolę nad terminami oraz nad tym, jak rozwija się Twoje dziecko (otrzymujesz dostęp do nagrań z lekcji oraz komentarzy nauczycieli). Lekcje indywidualne mają zaś tę przewagę, że nauczyciel skupia się w 100% na uczniu. Tym samym, wykorzystanie potencjału zajęć osiąga absolutne maksimum!

Zobacz:  Co warto wiedzieć o zaburzeniach integracji sensorycznej u dzieci?

Kolejną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę, są nauczyciele. Pamiętaj – to w ich rękach leży rozwój oraz dobro Twojego dziecka. Od nich zależy naprawdę wiele. Zły opiekun może zniechęcić uczniów do dalszej nauki. Za to dobry mentor zadba o edukację, biorąc pod uwagę także bezpieczeństwo oraz indywidualne czynniki, charakter czy temperament. Dobrym pomysłem jest postawienie na native speakerów. Taka osoba nie tylko zapewni dziecku kontakt z prawdziwym językiem, ale także nauczy go pełnej naturalności posługiwania się nim.

Myśląc o angielskim dla 7 latka, nie możemy zapomnieć o tym, w jaki sposób dzieci w tym wieku się uczą. Choć wiele maluchów na tym etapie już potrafi czytać, idzie im to raczej dość opornie. Dlatego nie możemy liczyć na to, że podręczniki i zeszyty ćwiczeń załatwią sprawę. Tutaj potrzeba o wiele bardziej elastycznego i przemyślanego podejścia. Dobrym pomysłem jest uczenie przez zabawę. Śpiewanie, kolorowanie, granie w gry, zgadywanki czy inne zabawy – to doskonały środek do celu!

Angielski dla 7 latka – czy warto?

Oczywiście, że tak! Dodatkowe lekcje to okazja do rozwoju. Maluchy, które mają pewne problemy z nauką w szkole, będą mogły nadrobić zaległości, co z pewnością pozytywnie wpłynie na ich pewność siebie oraz chęć dalszej nauki. Małe dzieci uczą się praktycznie cały czas. A dzięki temu, że zaczną mówić po angielsku w tym wieku, osiągną większe postępy, nie będą się bały, przełamią barierę językową, wypracują pozytywne nawyki, będą mówić płynniej i bez stresu.

Angielski dla 7 latków to pierwszy krok na drodze ich rozwoju. Dziecko, które od wczesnego wieku poznaje języki obce, będzie miało większe szanse na dobrą posadę, ale także posiądzie większe umiejętności komunikacyjne, stanie się odważniejsze, bardziej tolerancyjne i otwarte na świat.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments