Jak prawidłowo oddychać podczas porodu?

Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważną umiejętnością jest prawidłowe oddychanie.

Wiele przyszłych mam dopiero w szkole rodzenia lub na sali porodowej uświadamia sobie, jak istotne jest to, aby oddychać właściwie. Konsekwencją zbyt szybkiego lub zbyt płytkiego oddychania może być m.in. niedotlenienie organizmu lub złe samopoczucie, co jest szczególnie silnie odczuwalne przez przyszłe mamy. Dzięki wykonywaniu krótkich ćwiczeń każdego dnia, wszystkie ciężarne mogą poczuć się bardziej komfortowo. Codzienny trening  oddechu sprawi, że raz na zawsze pozbędziesz się niektórych ciążowych dolegliwości i z radością przygotujesz się do bycia mamą. „Oddychanie pełną piersią” oraz sztuka oddychania przeponą sprawdzą także się podczas porodu. 

ABC właściwego oddychania
Jak poprawić swoje samopoczucie? Usiądź wygodnie na podłodze, weź kilka głębokich wdechów, starając się nabrać w płuca jak najwięcej powietrza. To proste, z pozoru banalne i jakże oczywiste ćwiczenie może zdziałać cuda. Nie tylko sprawi, że poczujesz się zrelaksowana, ale także pomoże Ci w pozbyciu się ciążowych uciążliwości oraz dostarczy właściwą ilość tlenu Twojemu maleństwu. A to jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju maluszka noszonego pod sercem.

Zobacz:  Łagodzenie bólu podczas porodu
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments