1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Jak ustawić wózek w autobusie

Jak ustawić wózek w autobusie

Czy autobus jest bezpiecznym środkiem transportu dla młodej mamy z dzieckiem? Jak zachowuje się spacerówka czy gondola podczas nagłego hamowania? Czy ustawienie wózka w autobusie ma wpływ na bezpieczeństwo malucha? Odpowiedzi na te wszystkie pytania udzielili  poznańscy strażacy i specjaliści, którzy  w ramach przeprowadzonej ostatnio akcji „MAMY miejsce”, badali zachowanie się wózka i małego pasażera w sytuacji nagłego zahamowania autobusu.

fotokarty

I co się okazuje? Przede wszystkim to, że sposób ustawienia wózka w autobusie ma niebywałe znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa dziecka. Przeprowadzone badania wykazały, że jeśli przewozisz malucha autobusem w głębokim wózku, warto ustawić wózek przodem do kierunku jazdy, blokując jednocześnie hamulcem tylne koła. Spacerówkę najlepiej zaś ustawić tyłem do kierunku jazdy i także należy zablokować koła. Dodatkowym zabezpieczeniem dla dziecka ( w każdej sytuacji) jest trzymanie wózka za rączkę.

Największym zagrożeniem dla pociechy jest ustawienie wózka bokiem do kierunku jazdy. Takie ustawienia sprawia, że jest wózek  jest niestabilny i wywrotny.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments