1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Jak usunąć naklejki z mebli?

Jak usunąć naklejki z mebli?

naklejki meble

Naklejki na meblach to zmora każdego rodzica. Jeśli nie macie pomysłu w jaki sposób pozbyć się niechcianych naklejek, które Wasza pociecha umieściła na szafie, szafce bądź łóżku, koniecznie zostańcie z nami do końca. W tym artykule polecimy Wam najlepsze preparaty do usuwania naklejek, a także domowe metody, dzięki którym naklejki zejdą z danych powierzchni, bez zostawiania na nich jakiegokolwiek śladu po kleju. Jak usunąć naklejki? Wyjaśniamy!

Usunięcie naklejki z mebli wydaje się wielu osobom trudną sztuką. Pierwszym co przychodzi nam na myśl jest zdrapanie naklejki. Niestety, drapanie jej przy pomocy paznokci nie działa, a wykorzystując do tego ostre narzędzia, niszczymy drewno bądź okleinę, która znajduje się na naszych szafkach oraz komodach. Przed Wami inne – zdecydowanie lepsze sposoby – na usunięcie naklejek z mebli bez ich uszkadzania.

Najlepsze, domowe sposoby na usunięcie naklejek z mebli

1. Masło, olej lub inny tłuszcz, czyli sposób na naklejki numer jeden. Świetnie sprawdzą się także majonez, margaryna, oliwa z oliwek. Wystarczy, że solidną dawkę tłuszczu wsmarujecie w naklejkę i zostawicie na niej na około godzinę czasu. Po tym czasie naklejka powinna dać się bez problemu usunąć. Wystarczy, że delikatnie zdrapiecie ją nieostrym narzędziem, a nie będzie po niej śladu.

2. Suszarka do włosów to kolejny skuteczny sposób na usunięcie naklejek z mebli. Wydobywające się z suszarki do włosów ciepłe powietrze rozmiękczy klej i sprawi, że naklejka będzie sama odchodzić. Wystarczy, że włączoną na ciepły nawiew suszarkę zbliżycie do naklejki na około kilka centymetrów i potrzymacie tak przez 3 do 5 minut.

3. Płyn do mycia naczyń to nasz ostatni domowy sposób na usunięcie naklejek z mebli. Zwilżoną ciepłą wodą i nasączoną płynem gąbkę do naczyń przyłóżcie do naklejki. Naklejka powinna być solidnie zmoczona. Zostawcie ją na kilka minut i po tym czasie spróbujcie usunąć. Odejdzie bez problemu.

Domowe sposoby nie działają? Wykorzystajcie specjalistyczny preparat do usuwania naklejek

Jeżeli naklejki, których chcecie się pozbyć, są wyjątkowo silnie przytwierdzone do powierzchni mebli i żadna domowa metoda na nie nie zadziałała – czas wytoczyć cięższą artylerię. Z pomocą przychodzą Wam wówczas specjalistyczne preparaty do usuwania naklejek, które bez problemu usuną nawet najcięższy do rozpuszczenia klej. Oto preparaty, które koniecznie musicie przetestować – działają cuda.

NAKLEJKI, czyli preparat do usuwania naklejek marki ORO zamknięty w 500 ml buteleczce wyposażonej w wygodny atomizer. Jest wydajny, dostępny w atrakcyjnej cenie i przede wszystkim skuteczny. Usuniecie dzięki niemu naklejki oraz klej z mebli, drzwi, PCV, ale także kamienia czy szkła. Preparat jest tak silny, że usuwa także plamy ze szminki, atramentu, olejów, smoły i nie tylko.

DO USUWANIA NAKLEJEK, czyli środek do usuwania naklejek o pojemności 125 ml. Jest równie skuteczny jak poprzednik. Korzystanie z niego to przysłowiowa bułka z masłem. Wystarczy, że solidnie zmoczycie nim naklejkę, a już po chwili odejdzie ona bez jakiegokolwiek uciążliwego drapania. Ten preparat również produkowany jest przez markę ORO.
Podsumowując, mimo iż usuwanie naklejek z mebli wydaje się sporym wyzwaniem, stosując powyższe metody i polecane przez nas produkty, szybko przekonacie się, że jest ono banalnie proste. Naklejki i pozostały po nich klej znikną w mgnieniu oka.

Wątpicie? Sprawdźcie sami!

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments