Jak utrzymać porządek w domu przy małym dziecku?

Bardzo przydatna w utrzymaniu porządku jest umiejętność odpowiedniego zorganizowania sobie przestrzeni.

Przeglądając szafy i półki możemy znaleźć stosy starych, zepsutych lub nieużywanych od wieku rzeczy. Przez parę lat potrafi się tego uzbierać naprawdę sporo. Ludzie niestety mają tendencje do chomikowania najróżniejszych rzeczy, albo ze względów sentymentalnych albo z przekonania, że kiedyś mogą się jeszcze przydać. W większości wypadków rzeczy te nie oglądają światła dziennego i zalegają niepotrzebnie w domu, zajmując ostatnią wolną przestrzeń. Segregowanie na bieżąco przedmiotów i pozbywanie się od razu tych niepotrzebnych znacznie ułatwia życie.

Bardzo przydatna w utrzymaniu porządku jest również zasada, że wszystko powinno mieć w domu swoje miejsce. Ta zasada powinna obowiązywać wszystkich domowników, nie trzeba wówczas przeczesywać całego mieszkania w celu znalezienia zaginionej suszarki, krawata, zabawek itp.

Zwłaszcza, gdy w domu są dzieci trudno, aby wszystko było na swoim miejscu. – jest to nie lada wyzwanie dla każdej mamy. Szczególnie dotyczy to małych mieszkań, gdzie źle ustawione przedmioty czy porozrzucane zabawki wywołują wrażenie bałaganu. Półki, szuflady i szafy niestety mają swoją pojemność i nie wszystko można do nich zmieścić. Ustawianie i upychanie natomiast przedmiotów po kątach, daje efekt przytłoczenia i pomniejszenia wizualnie mieszkanie. Nie sprzyja to również szybkiemu sprzątaniu – wiadomo, że im mniej przedmiotów na zewnątrz tym szybciej można np. pościerać kurze.

pojemnik bin go large skip hop 1Świetnym rozwiązaniem tego odwiecznego problemu jest zakup stylowego pojemnika na pieluchy na  Bin-Go Large Skip Hop pozwala zachować wygodę korzystania z łazienki i jej estetycznego wyglądu przez cały czas. Wykonany jest z mocnego, miękkiego płótna, co nadaje mu elegancki wygląd. Jego główną zaletą jest pojemność, może pomieścić w sobie tony rzeczy.

Nadaje się też do innych pomieszczeń w domu, można przechowywać w nim niemal wszystko: koce, ręczniki, zabawki dziecka, kosmetyki, książki itp. Dzięki dużym uchwytom i małej wadze z łatwością można go przenieść w inne miejsce lub zabrać w drogę gdziekolwiek się wybieramy. Wytrzymały, stylowy i niewielki, Bin-g-GO składa się na płasko, dlatego łatwo go schować, gdy nie jest potrzebny. Dostępny w kolorach: niebieskim, różowym, brązowym i w paski.

Zobacz:  Zdrowy sen maluszka

Innym wariantem pojemnika, w którym można pomieścić wszystko jest Bin-Go Soft Skip Hop. Posiada on dzieloną komorę główną i cztery boczne kieszenie. Pozwala to na łatwe segregowanie rzeczy i utrzymanie porządku. Świetnie spisuje się w łazience, ale nie tylko. Jest również idealnym miejscem do przechowywania wszystkiego, co jest potrzebne do zmiany pieluchy – od pieluch i mokrych chusteczek po kremy i maści. Kiedy dziecko rośnie, BIN-GO staje się świetnym miejscem do przechowywania smoczków, butelek, gryzaków i zabawek. Wykonany jest z miękkiego, przyjaznego dla dzieci płótna, posiada usztywnioną podstawę. Został on zaplanowany z fantazją tak, aby jak najlepiej spełniał swoje funkcje. Dostępny w kolorach: niebieskim, różowym, brązowym i w paski.

Godnym polecenia jest również pojemnik organizer Toolbox Skip Hop.  Dzięki niemu z łatwością można poradzić sobie z bałaganem i małą ilością miejsca. Idealnie nadaje się do pokoju dziecięcego. Nie posiada szkodliwych składników jak BPA, Phthalate i PVC.  Poręczny uchwyt ułatwia przenoszenie pojemnika, dzięki czemu zawsze jest pod ręką. Z łatwością mieści w sobie do 12 pieluch oraz sporą ilość kremów, maści, wacików i innych niezbędnych rzeczy. Posiada również dwie szuflady, które zmieszczą rozmaite drobiazgi oraz istnieje możliwość odpięcia dwóch bocznych kieszeni. Bardzo łatwo go utrzymać w czystości, wystarczy przetrzeć tylko wilgotną ściereczką. Dostępny w kolorach: niebieskim, białym i różowym.

Wszystkie produkty są dostępne w sklepie www.babymama.pl

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments