Biustonosz do karmienia piersią – Jak wybrać? Gdzie kupić bieliznę dla mam?

Prawidłowo dobrany biustonosz do karmienia piersią to klucz do tego, aby piersi po ciąży i okresie karmienia piersią zachowały swoją jędrność.

Jednak, aby spełniał on swoje funkcje, a przy tym był wygodny, warto poświęcić trochę czasu na poszukiwania tego najbardziej odpowiedniego. Jak ważny jest wybór właściwego biustonosza, wie każda z nas. Nie jest tajemnicą, że to właśnie umiejętnie dobrany biustonosz wpływa korzystnie na kształt i stan naszych piersi. Stąd zanim wybierzesz odpowiedni model, koniecznie sprawdź takie jego elementy, jak:

Usztywnienie biustonosza

Dla odpowiedniej kondycji naszych piersi, ważnym jest ich należyte podtrzymanie. Z racji, że dotychczas stosowane, metalowe fiszbiny uwierają i są mało wygodne, doradcy laktacyjni zalecają biustonosze ich pozbawione, bądź biustonosze do karmienia z żelowymi fiszbinami. Wybierając biustonosz należy pamiętać o tym, że fiszbiny nie powinny uwierać piersi, lecz delikatnie je okalać. Fiszbiny powinny przylegać lekko do klatki piersiowej, zaś ich końcówka winna być skierowana w sam środek pachy.

Biustonosz do karmienia – miseczka i jej rozmiar

Jeżeli chce się idealnie dobrać biustonosz to koniecznie trzeba wiedzieć jaki dokładnie jest  obwód w biuście oraz pod biustem.  I trzeba trzymać się kilku, prostych zasad. Obwód pod biustem zawsze mierzy się na wydechu, ciasno zaciśniętym centymetrem. A otrzymany wynik najczęściej zaokrągla się do 5 cm w dół. W przypadku kobiet karmiących  obwód trzeba pomniejszyć o 10 cm, bo po samym porodzie ubywa przynajmniej parę kilo, a tym samym i obwód pod biustem staje się mniejszy. Z kolei obwód biustu należy zmierzyć luźnym centymetrem krawieckim na wysokości brodawek. Oczywiście zawsze mierzymy obwód piersi bez ubrań.

Ramiączka

Kolejnym ważnym elementem biustonosza wybieranego na okres karmienia piersią są jego ramiączka. Ponieważ głównym zadaniem takiego biustonosza jest podtrzymywanie piersi, ważnym jest, aby ramiączka były wygodne, regulowane i co ważne, szerokie, żeby pod wpływem ciężaru piersi nie wpijały się w ciało.

Zobacz:  PureQueen, czyli jak być nieskazitelną mamą w każdej sytuacji

biustonosz do karmieniaIdealne rozwiązanie dla przyszłych mam

Podczas poszukiwań odpowiedniego biustonosza, warto  zwrócić uwagę na wykonany z oddychającego  materiału z mikfrofibry biustonosz Carriwell GelWire z żelowymi fiszbinami  polecany przez położne i doradców laktacyjnych. Biustonosz idealnie dopasowuje się do piersi, które w czasie ciąży mogą powiększyć się nawet o dwa – trzy rozmiary. Dzięki czemu jest zawsze wygodny, zapewniając komfort noszenia nie tylko przed, ale i po karmieniu. Odpinane miseczki zaś zostały zaprojektowane tak, aby podczas karmienia piersią zapewniały maksymalny kontakt €”skóra do skóry” pomiędzy matką a dzieckiem.

Biustonosz Carriwell GelWire zdobył nagrodę „Innovation Awards 2013”, co świadczy o jego wyjątkowości i najwyższej jakości.

Więcej informacji na temat biustonosza do karmienia Carriwell z unikalną technologią GelWire, można znaleźć na stronie  www.babymama.pl 

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments