1. Strona główna
 2. »
 3. MALUCH
 4. »
 5. Zakupy dla dziecka
 6. »
 7. Jaki powinien być odpowiedni plecak dla przedszkolaka?

Jaki powinien być odpowiedni plecak dla przedszkolaka?

plecak dla przedszkolaka

Czy plecak dla przedszkolaka jest niezbędny? Mimo że dzieci w wieku przedszkolnym nie mają zajęć lekcyjnych, nie noszą książek i zeszytów, to plecak może okazać się przydatnym akcesorium. Przedszkolak schowa w nim ubranie na zmianę, zabawki lub inne przedmioty, które uzna za ważne danego dnia. Jaki powinien być plecak, by nie obciążał pleców młodego człowieka i sprawdził się na dłużej?

fotokarty

plecak dla przedszkolaka dziewczynki

Cechy, jakie powinien mieć odpowiedni plecak dla przedszkolaka

Dobrze dobrany plecak dla przedszkolaka powinien być mały, poręczny, ergonomiczny i funkcjonalny. Dzięki temu nie będzie obciążał młodego kręgosłupa dziecka, ale przy tym warto zadbać, by plecak był pojemny na tyle, by pomieścił ulubioną zabawkę dziecka, dodatkowy sweterek bądź drugie śniadanie, zwłaszcza w placówkach, w których dzieci noszą swój prowiant. Jak wybrać taki plecak? Zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów:

plecak dla przedszkolaka chłopca

 •  Plecak musi być lekki! Spakowany plecak nie powinien przekraczać 10% masy ciała dziecka.
 • Ważnym elementem plecaka są szelki dopasowujące się do kształtu ciała dziecka. Powinny być miękkie, by nie uwierały dziecka, a jednocześnie na tyle trwałe, by utrzymały ciężar plecaka z wyposażeniem.
 • Zwróć uwagę na wykończenie. Wystające nitki i rozchodzące się szwy nie wróżą długotrwałości.
 • Należy pamiętać o zapięciach plecaka, które dziecko z łatwością rozepnie i zapnie.
 • Istotny jest materiał plecaka, ponieważ w dużej mierze odpowiada on za wytrzymałość. Najlepiej, gdy materiał będzie odporny na działanie wilgoci, a usuwanie zanieczyszczeń nie będzie problemem.

wakacyjny plecak dla przedszkolaka

Jak duży powinien być plecak dla przedszkolaka?

Częstym błędem jest dobór zbyt dużego plecaka dla dziecka. Rodzice z myślą o szkole podstawowej kupują duży plecak z myślą, że mały przedszkolak niebawem będzie nosił go również do szkoły. Z ekonomicznego punktu widzenia ma to swoje uzasadnienie, jednak niekorzystne dla dziecka. Za duży plecak może zaburzyć postawę dziecka i będzie po prostu niewygodny. Idealnie dopasowany plecak powinien mieć odpowiednią długość (nie powinien wystawać ponad kark ani kończyć się poniżej lędźwi), ani za szeroki (optymalna szerokość to odległość od pachy do pachy).

plecak wakacyjny dla chłopca

Idealny plecak dla przedszkolaka – jaki model wybrać?

Rodzice powinni pamiętać, że plecak dla przedszkolaka powinien również…podobać się dziecku. Do wyboru jest cała masa plecaków dla najmłodszych, które spełnią nawet największe wymagania. Jakie plecaki są do wyboru? Przedszkolak ucieszy się z pewnością z plecaka zdobionego nadrukiem z motywem jego ulubionej bajki. Taki nadruk najlepiej zaprezentuje się na usztywnionym plecaku. Dzieci przepadają również za plecakami w kształcie zwierzątek, plecaki-maskotki, a także luźnymi plecakami-workami. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się plecak na kółkach, który dziecko będzie chętnie za sobą ciągnąć.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments