Jakie zabawki na roczek kupić dla chłopca, a jakie dla dziewczynki?

zielone zabawki

Tuż po chrzcinach, pierwsze urodziny dziecka są okazją do wykazania się przez członków rodziny pomysłowością. To wyjątkowe wydarzenie warto uczcić odpowiednim podarunkiem. Pomysł lepiej przedyskutować z rodzicami dziecka, w celu uniknięcia zakupu czegoś, co dziecko posiada lub czegoś, co rozminie się z jego upodobaniami. Co zatem sprawdzi się najlepiej w ramach prezentu? Pierwsze przychodzą do głowy oczywiście zabawki. Jeśli zabawki na roczek zakupimy odpowiednie do potrzeb dziecka oraz jego wieku to prawdopodobnie będą tak samo pożytecznym prezentem, jak praktyczne artykuły typu pościel czy fotelik. Pojawia się zatem pytanie, z jakich zabawek na roczek ucieszy się dziecko, a zarazem rodzic? Czym kierować się wybierając artykuły tego typu?

fotokarty

Na co zwracać uwagę?

Kryteriów w wyborze jest całe mnóstwo – budżet, jakim dysponujemy, zwrócenie uwagi na to, czy zabawka ma mieć funkcje zabawowe, czy też edukacyjne, gabaryty zabawki, jej atrakcyjność wizualna, trwałość, odpowiednia marka, materiały, z jakich jest wykonana i wiele, wiele innych. Skoncentrujmy się jednak, na podziale zabawek na roczek ze względu na płeć obdarowywanego dziecka.

Zabawki na roczek dla chłopca

Chłopiec wkraczający w drugi rok życia to cały czas maleństwo, jednak posiadające już swoje zainteresowania, potrafiące komunikować się z otoczeniem, włączające się do zabawy z drugim człowiekiem. Przymierzając się do zakupu prezentu trzeba wziąć pod uwagę to, czy dziecko posiada starszego brata. Jeśli tak, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie posiadał również wiele typowych dla chłopców zabawek (również taką, jaką dla niego upatrzyliśmy). Kierując się powyższym można przystąpić do rozglądania się za odpowiednimi dla chłopca zabawkami na roczek. Jednym z wariantów będą pojazdy. Bez względu na to, ile aut w swoich zabawkowych zbiorach ma dziecko, prawdopodobnie i tak ucieszy się z nowego, szczególnie, kiedy będzie ono atrakcyjne. Mogą to być kilkuelementowe pociągi na sznurek – takie pojazdy łatwo wprawić w ruch, można też manipulować ich elementami, uczyć się przy ich pomocy wyrazów dźwiękonaśladowczych. Mogą to być kolorowe autka posiadające wbudowane grzechotki, wydające efekty dźwiękowe.

zielone zabawki prezent

Ponadto popularne i absorbujące uwagę rocznego chłopca są wszelkiego rodzaju zabawki imitujące pojazdy typu traktory, wywrotki, betoniarki czy koparki. Dzięki zestawowi takich pojazdów chłopiec pozna ich przeznaczenie, wyćwiczy rękę manipulując ich elementami, nauczy się wchodzenia w role.

Oprócz aut, ciekawą propozycją zabawek na roczek dla chłopca będą zestawy małego majsterkowicza, dzięki zabawkowym narzędziom malec będzie mógł naśladować pracę taty, nauczy się też manipulowania różnymi przedmiotami, pozna zastosowanie młotka, wiertarki. Istnieje jeszcze wiele artykułów, które doskonale sprawdzą się jako zabawki na roczek dla chłopca, ale są one jednocześnie doskonałym wyborem na prezent dla dziewczynki. Dlatego będzie można o nich przeczytać w dalszej części.

Zabawki na roczek dla dziewczynki

Pierwsze urodzinki to prawdziwe święto każdej małej księżniczki. Zabawki na roczek dla dziewczynki będą doskonałym zwieńczeniem tej imprezy. Podobnie, jak w przypadku prezentu dla chłopca, należy tutaj zastanowić się nad kilkoma sprawami, między innymi nad tym, czy dziewczynka ma starszą siostrę, po której mogła „odziedziczyć” część zabawek. Jakie są zainteresowania małej oraz ewentualnie, co sądzą o danym podarku rodzice dziecka. Być może mało oryginalnymi, ale zarazem potrafiącymi niezwykle ucieszyć dziecko zabawkami na roczek dla dziewczynki będą lalki. Lalę powinna mieć każda dziewczynka, a jeśli ma ich kilka to na pewno jest zachwycona, więc jeśli do jej „lalkowej rodzinki” dołączy kolejna to z pewnością jubilatka przyjmie ją z miłością. Najlepszym wyborem z pewnością będą lalki szmaciane – czyli takie, do których przyjemnie jest się przytulić. Każdej dziewczynce posiadającej lalkę przyda się wózeczek. Z szerokiej oferty rynkowej, warto wybrać wózek drewniany. Dziewczynkom na pewno spodobają się też autka – szczególnie jeśli będą różowe lub fioletowe, a na miejscu kierowcy będzie siedziała zabawkowa dama. Wśród zabawek na roczek dla dziewczynki na uwagę zasługują również różnego rodzaju zabawkowe akcesoria kuchenne, które pozwalają małemu dziecku na naukę wcielania się w role, rozwijają też umiejętności manualne i najzwyczajniej w świecie wywołują uśmiech na buzi. Bez względu na to, jaki artykuł wybierzemy zakupując zabawki na pierwsze urodzinki dla dziewczynki to dobrze, aby był on w żywych, dziewczęcych kolorach, które przyciągną jej uwagę.

zielone zabawki upominki

Zabawki uniwersalne – dla chłopca i dziewczynki

Wśród zabawek istnieje wiele uniwersalnych artykułów. Zastanawiając się nad zakupem zabawek na roczek dla dziecka możemy wybrać coś, co przypadnie do gustu zarówno dziewczynkom jak i chłopcom. Mamy bowiem do wyboru różnego rodzaju dziecięce książeczki sensoryczne, drewniane klocki, interaktywne zabawki ułatwiające naukę nowych słów, układanki, piłki zachęcające do ruchu, czy też bujaki na biegunach. Zabawkami na roczek, które są jednocześnie praktyczne, jak i wywołują wiele pozytywnych emocji, są artykuły do kąpieli. Takie zestawy do zabawy w wodzie umilą czas spędzany w wannie i basenie, ale mogą też skutecznie zachęcić do kąpieli dzieci, które z jakiegoś powodu nie przepadają za tą czynnością. Oprócz aspektów praktycznych, edukacyjnych, zabawowych ważne jest to, aby zabawki na roczek były wykonane z materiału przyjaznego dziecku, estetyczne oraz posiadały atest.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments