Kalendarz fasolki

Niedawno na  rynku pojawił się kalendarz ciąży dedykowany wszystkim rodzicom oczekującym na swoje maleństwo.

fotokarty

Publikacja stanowi fascynującą podróż przez dziewięć miesięcy. Nie tylko ułatwia przygotowania do przyjścia na świat nowego życia, ale także pozwala lepiej zrozumieć rozwój dziecka i pogłębić z nim relację. „Kalendarz Fasolki” oprócz wartości organizacyjnej, edukacyjnej i emocjonalnej ma jeszcze jedno ważne zadanie. Dzięki swojej naściennej postaci stale przypomina on o sobie i zachęca do zaangażowania w okres oczekiwania na potomstwo także przyszłego tatę.

Nazwa kalendarza nawiązuje do pieszczotliwego określenia, które jest często używane w stosunku do rosnącego w łonie matki dziecka – „fasolki”. Celem powstania publikacji jest jednak pokazanie, że pomimo niewielkich rozmiarów w organizmie maluszka zachodzą teraz zaawansowane procesy, które mają przygotować go do przyjścia na świat. Na każdej ze stron kalendarza odzywa się w pierwszej  osobie „Głos z brzuszka”, który przypomina o tym, jak rozwija się maleństwo, a także jakie są na obecnym etapie jego potrzeby. Pozwala to przyszłym rodzicom pozostawać w stałym dialogu z dzieckiem oraz zbudować z nim wspaniałą więź emocjonalną.

Oprócz bogactwa praktycznych porad medycznych i dietetycznych nowa publikacja zawiera kalendarium do indywidualnego uzupełniania przez rodziców. Po okresie ciąży zamieni się ono w wyjątkowy pamiętnik, w którym zostały utrwalone niezwykłe chwile. To właśnie w kalendarzu ciąży znajdzie się miejsce na pierwsze zdjęcie maluszka (wydruk z USG), fotografię mamy, taty i rodzeństwa, oczekujących na przyjęcie nowego gościa czy opis uczuć w chwili, gdy dowiedzieli się o jego istnieniu. Kalendarz ma więc postać interaktywną – będzie on na bieżąco tworzony przez przyszłych rodziców i w żadnej rodzinie nie będzie przypominał egzemplarza zakupionego w księgarni.  Tym sposobem kalendarz ścienny zamieni się w rozległą i unikatową bazę wiedzy na temat pierwszych miesięcy życia dziecka. 

„Kalendarz Fasolki” otrzymał wyjątkową szatę graficzną. Stanowią ją emanujące ciepłymi tonacjami i wypełnione czułością ilustracje wykonane w technice akwareli. Dzięki temu kalendarz stanie się estetycznym elementem w każdym domu i zachęci do częstego sięgania po niego.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments