1. Strona główna
  2. »
  3. CIĄŻA
  4. »
  5. Zdrowie w ciąży
  6. »
  7. Kawa w ciąży – czy można pić?

Kawa w ciąży – czy można pić?

Czy w czasie ciąży można pić kawę? I jak kofeina wpływa na rozwijające się życie?

Badania naukowe nie pozostawiają złudzeń- nadmierne picie kawy przez przyszłą mamę źle wpływa na ogólny stan zdrowia nienarodzonego dziecka. Zbyt niska masa urodzeniowa, problemy z sercem, cukrzyca- oto zaledwie część potencjalnych zagrożeń czyhających na noworodka, którego mama nie mogła rozstać się z filiżanką małej czarnej. Co więcej, istnieje także medycznie zdefiniowana zależność pomiędzy spożywaniem zbyt dużej ilości kawy a wzrostem ryzyka poronienia. Dbając więc o zdrowie nienarodzonego maleństwa, dbajmy o to, aby nie wspomagać się kawą zbyt często.

Bezpieczna ilość

Badania naukowe dowodzą, że nie każda ilość kofeiny spożytej przez ciężarną źle wpływa na dziecko. Okazuje się bowiem, że 200 mg kofeiny ( czyli około 1,5 filiżanki kawy przygotowywanej w domu) to tzw. bezpieczna ilość, która nie powoduje żadnych negatywnych konsekwencji. Jednocześnie naukowcy przypominają, że kofeina jest zawarta nie tylko w kawie, ale także w herbacie, coca-coli, batonikach czekoladowych czy napojach energetycznych. Trzeba więc uważać.

Co w zamian

Zielona herbata zamiast kawy? To naprawdę zdrowy wybór. Bo chociaż nic nie odda aromatu świeżo parzonej porannej kawy, to jednak zdrowie maleństwa przede wszystkim. Zielona herbata jest  bogata w cynk, fluor i żelazo, ożywia umysł, poprawia koncentrację i chroni zdrowie nienarodzonego dziecka.

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments