Kobiety, które jako nastolatki lub czterdziestolatki zostają matkami.

W jednej chwili tracą grunt pod nogami, a starannie poukładane życie rozpada się na kawałki. Albo przeciwnie – właśnie teraz rozkwitają, czując, że życie nabiera kolorów i że najpiękniejsze chwile dopiero przed nimi.

Kiedy nastolatka zostaje mamą
Wyszłam od ginekologa cała roztrzęsiona. W jednej chwili zawalił się mój cały świat. Nie mogłam uwierzyć, że jestem w 4 miesiącu ciąży. Jak to się mogło stać?! Przecież tak z Tomkiem uważaliśmy – wspomina Anka.

Aż 6 na 10 kobiet jest zaskoczona tym, że jest w ciąży. To niepokojąca statystyka, bowiem do bycia mamą warto się przygotować zarówno psychicznie, jak i fizycznie – podkreśla psycholog Aneta Borowska.

Przeważnie bardzo wczesne bycie mamą nie jest planowane, a wręcz przypadkowe. Jeden romantyczny wieczór bądź po prostu chwila nieuwagi i niedostateczne zabezpieczenie się, powoduje, że w jednym momencie zmienia się całe nasze życie.

Wiele kobiet nie jest jeszcze wtedy przygotowana na to, aby zostać matką – podkreśla psycholog. Często są to dziewczyny, które nie są dojrzałe emocjonalnie.

Byłam wtedy tuż przed maturą – wspomina Anka. Ogrom materiału do przyswojenia, potworny stres, a tu jeszcze rewelacja, że zostanę mamą. Chyba za dużo szczęścia, jak dla jednej osoby, bo Tomek wcale nie przejął się zaistniałą sytuacją. Odburknął: To twoja sprawa, odwrócił się na pięcie i tyle go widziałam.

Zobacz:  Małgosia Kosik i DJ MIKI
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments