1. Strona główna
  2. »
  3. PIĘKNA MAMA
  4. »
  5. Kosmetyki
  6. »
  7. Kosmetyki do włosów farbowanych – które wybrać?

Kosmetyki do włosów farbowanych – które wybrać?

kosmetyki do włosów

Piękne, bujne i lśniące włosy to marzenie każdej z nas, dlatego kosmetyki do włosów to jedne z najczęściej wybieranych produktów kosmetycznych. Oczywiście to dobra wiadomość, gdyż dzięki takiej szerokiej gamie produktowej możemy wybrać kosmetyk, który idealnie wpasuje się w nasze oczekiwania i preferencje. Dotyczy to zwłaszcza włosów farbowanych, które przez częsty kontakt z koloryzacją mogą ulec zniszczeniu i stracić swój naturalny blask. Włosy, które farbujemy, zdecydowanie wymagają specjalnej troski i odpowiedniej opieki, jednak w tym wypadku produktów na rynku jest tyle, że może to aż utrudnić wybór. Zastanówmy się więc, czego potrzebujemy najbardziej, aby zapewnić farbowanym włosom właściwe odżywienie.

Kosmetyki do włosów farbowanych – najpierw regeneracja!

Koloryzacja włosów niestety ma do siebie, że mocno je nadwyręża. Większość farb zawiera amoniak, który ma za zadanie rozchylić łuski włosa i sprawić, że te lepiej wchłoną pigment. Amoniak jest jednak dosyć mocną chemią, która nie dość, że niszczy włosy, to może spowodować podrażnienia skóry głowy. Nawet jeśli decydujemy się na farbę bez tego składnika, koloryzacja nie pozostanie neutralna dla naszych pasm, choć wyrządzi im zdecydowanie mniejszą krzywdę.

Prawdziwym problemem koloryzacji bywa to, że często jej nadużywamy. Włosy są naturalnie dosyć wytrzymałe i farbowanie ich raz na jakiś czas nie powinno im aż tak zaszkodzić. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy zabiegi koloryzujące są stosowane przez nas zbyt często, a nadwyrężone kosmyki nie są odpowiednio odżywiane przez właściwe kosmetyki do włosów.

Właśnie dlatego kluczowy aspekt dbania o farbowane włosy zaczyna się jeszcze przed samym zabiegiem koloryzacji. Im zdrowsze i bardziej odżywione będą nasze pasma, zanim będą miały styczność z farbą, tym lepiej to zniosą.

Jakie kosmetyki do włosów będą szczególnie przydatne przy koloryzacji?

Do właściwego zadbania o włosy, które miały styczność z koloryzacją, potrzebujemy szczególnych kosmetyków. Farbowane włosy zazwyczaj kojarzą nam się z ich sporym zniszczeniem i stąd chętnie sięgamy po prostu po kosmetyki do włosów zniszczonych. Nie jest to zły wybór, jednak musimy mieć świadomość, że najlepiej jest używać produktów przeznaczonych typowo do włosów koloryzowanych, gdyż lepiej odpowiedzą na nasze potrzeby i zadbają o przesuszone włosy.

Kosmetyki do włosów – jakie powinny zawierać składniki?

Podstawowym składnikiem, jaki powinny zawierać kosmetyki do włosów farbowanych, na jakie się decydujemy, są proteiny, czyli wszystkie składniki, których zadaniem jest nawilżenie włosa i zatrzymanie wody w jego strukturze. Zaliczyć możemy do nich choćby jedwab czy keratynę. Dobrze nawilżone włosy to zdrowe włosy, którym niestraszna jest nawet koloryzacja.

Drugim składnikiem, który może okazać się pomocny przy dbaniu o farbowane włosy, są emolienty. Co to jest? To wszystkie substancje, których głównym zadaniem jest utworzenie warstwy ochronnej na powierzchni naszego włosa. Zaliczyć możemy do nich silikony lub oleje. Ich obecność w kosmetyku jest bardzo istotna, gdyż koloryzacja pozbawia nasze włosy ich naturalnego odżywienia, co bezpośrednio wpływa na ich stan. Emolienty częściowo eliminują ten problem.

Z racji tego, że koloryzacja otwiera łuski naszych włosów, konieczne jest właściwe zadbanie, by zostały zamknięte. Częściowo to zadanie spełniają wcześniej wymienione emolienty, jednak możemy dodatkowo wspomóc ten proces poprzez użycie zakwaszaczy. Zaliczyć można do nich choćby sok z cytryny, jednak nie warto z nim przesadzać! Jeśli nadużyjemy zakwaszaczy, włosy mogą zacząć znowu tracić wilgotność, a my wrócimy do punktu wyjścia.

Kosmetyki do włosów – jak wybrać?

Najlepiej jest postawić na sprawdzone rozwiązania, proponowane przez renomowanych producentów. Wybierając choćby kosmetyki do włosów Garnier, mamy stuprocentową pewność, że skład produktu będzie dobry jakościowo i świetnie odpowie na nasze wszystkie wymagania. W ich szerokiej gamie kosmetyków do włosów znajdziemy wiele interesujących nas składników, takich jak jedwab czy keratyna, co pozwoli nam dobrze zadbać o koloryzowane włosy. 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments