Kostki edukacyjne to ciekawy sposób na rozwijającą zabawę

Małe dzieci bardzo szybko się uczą, szczególnie jeśli nauka połączona jest z zabawą. Jest to wtedy przyjemne i ciekawe doświadczenie zarówno dla rodzica jak i dla dziecka. Im bardziej kreatywna i ciekawa jest dla dziecka zabawa tym szybciej przyswoi ono sobie „ukrytą” wiedzę. W takich zabawach pomocne niezwykle będą odpowiednio dobrane zabawki edukacyjne, a tych na rynku jest bardzo dużo.

Pierwszymi zabawkami edukacyjnymi mogą być już gryzaki dla dzieci lub grzechotki. Coraz częściej mają one różne struktury i materiały, dzięki którym pobudzane są wszystkie zmysły dziecka. Opiekun dziecka może opowiadać mu o kolorach, jakie znajdują się na zabawce oraz zachęcać je do zabawy nią.

Dla nieco starszych niemowląt – tych, które skończyły już 6. miesiąc życia kupić można tzw. sorter. Jest to zabawka składająca się z pudełka z otworami oraz dopasowanych do nich kloców. Klocki najczęściej są w różnych kolorach i mają na sobie namalowane lub wygrawerowane cyfry i litery. Dzięki takiej zabawie dziecko uczy się rozpoznawać kształty, kolory a także pierwsze literki i cyferki. Dodatkowo w bardziej zaawansowanych modelach zabawek są melodie, które aktywują się po tym jak dziecko wrzuci klocek do odpowiedniego otworu. W ten sposób dziecko uczy się zasady przyczyna-skutek, czyli tego, że każda akcja wywołuje reakcję.

Na rynku można odnaleźć także wiele zabawek edukacyjnych w formie większych klocków. Z reguły wykonane są one z plastiku lub drewna i mają namalowane różne wzory. Jednakże warto zainteresować się klockami – kostkami wykonanymi z materiału. Przykładem mogą być tu kostki edukacyjne Apple Park. Są one wykonane z delikatnego materiału – z organicznej bawełny oraz jedwabiu, zaś wypełnienie to włókna kukurydziane. Na każdej z kostek znajduje się kilka wesołych aplikacji, które przedstawiają zwierzątka, owoce, warzywa, cyferki i literki. Do zabawy zachęcają żywe kolory a także wmontowany w środek dzwoneczek. Warto wspomnieć, że firma oferująca te zabawki bardzo dba o środowisko. Opakowania, w których można nabyć jej produkty wykonane są z papieru recyklingowanego oraz tuszu sojowego.

Zobacz:  Witaminowy arsenał w obronie odporności

Tego typu zabawki rozwijają kreatywność i wyobraźnię dzieci. Zabawa połączona z nauką znacznie ułatwia przyswajanie wiedzy również w późniejszym okresie, gdy maluch będzie już chodził do przedszkola i szkoły.

Kostki edukacyjne Apple Park – cena 89 pln, www.babymama.pl

Kostki edukacyjne Apple Park-1

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments