Książeczki obrazkowe rozwijają

Książeczki obrazkowe? Zdecydowanie tak! To właśnie książeczki obrazkowe kształtują prawidłowy rozwój intelektualny najmłodszych. I robią to, wbrew powszechnemu mniemaniu, lepiej niż czytanki. Według naukowców zajmujących się rozwojem kompetencji intelektualnych dzieci, u maluchów często przeglądających książeczki z obrazkami, lepiej rozwija się tzw. myślenie kreatywne, umiejętności literackie i słowne. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że opowiadanie przez mamę  tego, co widać na obrazku, wymaga od niej używania bardziej złożonych i bardziej emocjonalnie zaangażowanych wyrażeń.

Jaki wioski płyną dla rodziców? Że czytnaki nie powinny być jedynymi dostępnymi książeczkami. I że warto, od czasu do czasu, sięgać po książeczki obrazkowe. Taka „przeplatanka” zapewni bobasowi prawidłowy i zrównoważony rozwój wszystkich kompetencji.

Zobacz:  Znasz ciekawe polskie miejsce, poleć je innym!
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments