Książki dla dzieci z serii wartościowych i pięknych docenione prze IBBY

Książki dla dzieci z serii wartościowych i pięknych docenione prze IBBY

Dwie wyjątkowe książki dla dzieci wydane przez Egmont Polska  zostały nominowane przez Polską Sekcję IBBY do nagrody graficznej w Konkursie Książka Roku 2017. Są to dwie pozycje „Cuda niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych” autorską książkę obrazkową Marianny Oklejak oraz „Złota różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci” Justyny Sokołowskiej za ilustracje i projekt graficzny. Uroczyste ogłoszenie wyników już 12 grudnia br.

fotokarty

HCROZDZ_3D_2_small

Złota różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci, z ilustracjami Justyny Sokołowskiej to klasyczna pozycja literatury niemieckiej autorstwa Heinricha Hoffmanna w nowych, uwspółcześnionych adaptacjach ze wstępem Michała Rusinka. Nie lada gratka dla poszukujących książek nietuzinkowych, pięknie wydanych, gwarantujących świetną zabawę i pobudzających wyobraźnię.

ACLUDO_3D

Marianna Oklejak rozmiłowana w tradycjach Polski stworzyła książkę Cuda niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych. Pośród  pięknie zilustrowanych zadań na spostrzegawczość, wyszukiwania różnic, labiryntów dwaj bracia wyruszają w daleką drogę w poszukiwaniu szczęścia. Wróżki, dzikie zwierzęta, wiedźma, krasnoludki, a do tego diabeł Rokita! Bohaterowie wywodzący się z baśni i ludowych podań na przemian ułatwiają i utrudniają podróż obu chłopcom.

Obie książki ukazały się w imprincie ART Egmont – serii książek wartościowych i pięknych – są więc dopracowane w każdym szczególe.

Upowszechnianie czytelnictwa

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Książka Roku 2017” odbędzie się 12 grudnia br. w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży, przy ul. Tynieckiej 40a w Warszawie. Organizator konkursu – Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych – Polska Sekcja IBBY (International Board on Books for Young People) to organizacja pozarządowa od lat działająca na rzecz promocji wartościowych literacko, graficznie i edytorsko książek dla dzieci i młodzieży oraz upowszechniania czytelnictwa wśród młodych czytelników w Polsce. Nagroda przyznawana jest od 1988 roku.

Konkurs Książka Roku 2017 jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od lat nagradzani są w nim autorzy tekstów i ilustracji najbardziej wartościowych polskich książek dla młodego czytelnika ukazujących się na rynku księgarskim.

We wcześniejszych edycjach konkursu Egmont został uhonorowany Nagrodą Graficzną Polskiej Sekcji IBBY KSIĄŻKA Roku m.in. w 2015 roku za książkę  „Cuda wianki” Marianny Oklejak, Nagrodą Literacką Polskiej Sekcji IBBY KSIĄŻKA Roku m.in. w 2009 roku za książkę Ewy Nowak „Bardzo biała wrona” oraz licznymi wyróżnieniami i nominacjami w poprzednich latach.

Książki dostępne na Egmont.pl.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl
Katarzyna Pawłowska

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama.

Zobacz również

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments