Który dzbanek filtrujący będzie najlepszy do domu?

Dzbanek filtrujący to świetne rozwiązanie do domu oraz mieszkania. Takie urządzenie umożliwia picie wody przefiltrowanej, a także zminimalizowanie zużycia plastikowych butelek. Warto także zaznaczyć, że dzbanki filtrujące zmniejszają znacznie poziom kamienia w czajniku, dzięki czemu sprzęt może służyć dłużej. Jaki dzbanek filtrujący wybrać? Podpowiadamy.

Czy warto kupić dzbanek filtrujący?

Dzbanek filtrujący to prosty sprzęt, który umożliwia oczyszczanie wody, płynącej z kranu. W ten sposób zamiast wody butelkowanej można zacząć pić zdrową i smaczną prosto ze swojej kuchni. To jednak nie wszystko, ponieważ w taki sposób można oszczędzić dużo pieniędzy, a także zmniejszyć zużycie plastiku. W ten sposób można dbać o ekologię oraz swoje finanse. Oczywiście woda z filtra ma inny smak niż ta gazowana, jednak można zdecydować się na dodanie cytryny lub mięty. Warto także wiedzieć o tym, że dzbanek filtrujący poprawia właściwości fizykochemiczne i smakowe wody, a także następuje redukcja kamienia i twardości wody. W ten sposób można zadbać o swój czajnik na gaz lub elektryczny oraz ekspres do kawy. Na kubkach, szklankach i innych miejscach nie ma także nieestetycznego nalotu, ani kamienia. Niestety w wodzie wodociągowej może pojawić się wiele szkodliwych substancji, do których można zakwalifikować osad, fenole, metale ciężkie, chlor i inne. Właśnie dlatego dzbanek filtrujący to świetny wybór, zarówno dla osób pijących wodę z kranu, jak i dla fanów kawy oraz herbaty.

Dzbanek filtrujący – na jakie cechy zwrócić uwagę

Decydując się na zakup dzbanka filtrującego, warto zwrócić na kilka ważnych parametrów technicznych, do których można zakwalifikować następujące:

  • rodzaj wkładu, ponieważ to właśnie ten element trzeba często wymieniać; warto wiedzieć o tym, że droższe dzbanki mają zwykle wkłady o wyższej cenie, chociaż można znaleźć także tańsze zamienniki,
  • pojemność dzbanka, która powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb oraz wielkości rodziny; dla singla lub pary najlepiej sprawdzi się pojemność 1 litra, a dla rodziny kilkuosobowej nawet 2 litry;
  • wskaźnik przypominający o konieczności wymiany filtra – takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i pozwala na stwierdzenie, kiedy należy włożyć nowy filtr do dzbanka,
  • cena oraz koszty wkładów,
  • materiał wykonania, ciężar oraz kolorystyka,
  • renoma producenta, marka.
Zobacz:  Trzydniowa dieta na lifting twarzy

Który dzbanek filtrujący wybrać?

Istnieje kilku czołowych producentów dzbanków filtrujących. Zdecydowanie na uwagę zasługuje firma BRITA, która od wielu dekad produkuje wysokiej jakości urządzenia. Warto pamiętać, że w tym wypadku filtry są dosyć drogie. Dużo tańsze są urządzenia marek takich jak DAFI, LAICA i AQUAPHOR. Należy jednak zwrócić dodatkowo uwagę na to, ile wkładów zostało dołączonych do dzbanka. Ponadto, znaczenie ma pojemność urządzenia oraz rodzaj wskaźnika zużycia wkładu. Warto pamiętać o tym, że dla osób, które sporo przebywają poza domem, dobrze sprawdzi się butelka filtrująca. Jest ona polecana tym, którzy pracują poza domem, a także biegaczom. Można stwierdzić, że taka butelka pozwala na spore oszczędności, ponieważ nie ma konieczności kupowania plastikowych butelek. Wystarczy mieć przy sobie filtrującą butelkę, aby nalać wody z kranu, na przykład w pracy, szkole lub na uczelni. Można więc stwierdzić, że zarówno dzbanek filtrujący, jak i butelka, to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się na różne okazje.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments