Biust po ciąży

Każdy tydzień ciąży zmienia ciało przyszłej mamy. A biust jest tą częścią ciała, która zmienia się najszybciej i najbardziej. Co robić, aby po ciąży i karmieniu biust wyglądał jak dawniej? Jest na to sposób!

Skąd ta zmiana

Zmiany w wyglądzie piersi przyszłej mamy rozpoczynają się niemal natychmiast po zapłodnieniu. Estrogen i progesteron sprawiają, że gruczoł sutkowy zaczyna się powiększać. Zbyt szybki jego przyrost może powodować rozstępy czy opadanie biustu. Po zakończeniu karmienia zaś, piersi mogą stać się obwisłe, a Ty możesz odczuwać, że pierś jest jakby pusta w środku. Dlaczego tak się dzieje? Zakończony proces laktacji powoduje zmniejszenie się ilości tkanki tłuszczowej. Nadal pozostaje jednak nadmiar skóry. I to jest właśnie ten moment, w którym należy zacząć intensywnie działać.

Jak dbać o piersi?

Sposobów jest przynajmniej kilka. Pierwszy krok to wybór odpowiedniego kosmetyku do pielęgnacji biustu. Wybierz kremy, które napinają, ujędrniają i unoszą biust. Równie ważne jak to, co się aplikuje na skórę piersi, jest też i sposób nakładania. Kosmetyki do pielęgnacji biustu trzeba nakładać delikatnie, okrężnymi ruchami, zawsze w kierunku od dołu ku górze, od pachy, przez mostek, ku szyi,  omijając brodawki sutkowe. Działanie kosmetyków pielęgnacyjnych wzmocnią, bez wątpienia, ćwiczenia mięśni klatki piersiowej  oraz masowanie piersi strumieniem raz ciepłej, raz zimnej wody (masaż ten wykonujemy podczas kąpieli).

Kosmetyczne sos

Zabiegi kosmetyczne wykonywane przez profesjonalistów to jest to, czego biust młodej mamy naprawdę potrzebuje. Serum ujędrniające, ampułki, maski algowe, gips kosmetyczny. Jest tak wiele możliwości, aby biust wrócił do dawnej formy. Zabiegi kosmetyczne poprawią kondycję Twojego biustu i sprawią, że skóra będzie napięta i nawilżona.

Zobacz:  Nouveau Lashes

Dobry biustonosz

Dobry biustonosz do karmienia to podstawa prawidłowej pielęgnacji biustu. Komfort piersi to Twój komfort. Dlatego dbaj o to, aby bielizna, którą wybierasz, była wygodna i dobrze podtrzymywała piersi. Zwróć też uwagę, aby ramiączka miały odpowiednią szerokość i nie „wrzynały się”  w ramiona. Dbaj o wygląd i zdrowie Twoich piersi każdego dnia. I pamiętaj, aby  do planu pielęgnacji biustu wpisać badanie piersi.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments