Łóżeczko marzeń dla dziewczynki. Jak je wybrać?

Wybór łóżka do pokoju dziecięcego wydaje się prosty, jednak w praktyce okazuje się, że tylko niektóre meble zasługują na prawdziwą uwagę. Pokój dziecięcy powinien być bezpieczny i przyjazny, dlatego zakup taniego łóżka z niskiej jakości materiałów to złe rozwiązanie. Wybierz łóżko dla dziewczynki, które będzie spełniało wszystkie wymogi dla mebli dziecięcych.

Bezpieczne i praktyczne łóżka dziecięce

Łóżko dziecięce dla kilkuletniej dziewczynki powinno chronić małego użytkownika przed upadkiem z wysokości w czasie snu. Specjalna barierka uniemożliwia spadanie z materaca na podłogę, dzięki czemu rodzice mogą spać spokojnie. Klasyczne łóżka dla dziewczynek warto uzupełnić o szufladę, w której w ciągu dnia schowa się pościel. Jeśli szuflada będzie wystarczająco duża, posłuży również jako miejsce do przechowywania zabawek, kocyków lub innych przedmiotów. Zarówno szuflada, jak i rama łóżka, powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne – dzieci często skaczą po materacu, dlatego warto zadbać o wytrzymałość ich mebli.

Drewniane łóżka dla małych dziewczynek

Bez względu na to, czy wybiera się łóżko piętrowe, czy pojedyncze, dla małych dziewczynek poleca się meble wykonane z drewna. Powierzchnia spania powinna wynosić 140×70 cm lub 160×80 cm. Takie łóżko jest wygodne dla małego dziecka i jednocześnie gwarantuje mu spokojny sen przez długie lata. Na materacu tej wielkości mieszczą się nawet 10-letnie dziewczynki, które wciąż lubią dziewczęce wzory i kolory.

Łóżka dla dziewczynek – modne wzory i kolory

W pokoju dziecięcym dla dziewczynki nie powinno zabraknąć przyjaznych wzorów i modnych kolorów. Jasne drewno lub meble pomalowane na biało to ponadczasowy wybór. Na oparciu lub szufladzie umieszczane są modne motywy, spośród których dziewczynki najchętniej wybierają urocze zwierzątka, księżniczki, pluszowe misie i inne przyjazne wzory. Wiele łóżeczek zdobią również jednorożce lub dekoracyjne wycięcia w kształcie serduszek. Kilkulatki mają do wyboru nie tylko motywy utrzymane w różowej kolorystyce – dziewczynki mogą wybierać również niebieskie pluszowe misie lub utrzymane w chłodniejszej tonacji obrazki z bajki Kraina Lodu.

Zobacz:  Szumiś dla niemowląt na spokojny sen

Łóżeczka z ciekawym designem zachęcają dziewczynki do spania we własnym pokoju i opuszczenia sypialni rodziców. Przy wyborze mebelków dla kilkulatki warto o tym pamiętać, by zachęcić dziecko do samodzielnego zasypiania i spędzania czasu na zabawie w swoim kąciku. Łóżeczko w połączeniu z innymi stylowymi mebelkami stworzy przyjazną atmosferę pokoiku dla przedszkolaka.

Sprawdź ofertę Kocot Kids.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments