1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Rozwój dziecka
  6. »
  7. Wybór odpowiedniego przedszkola lub żłobka

Wybór odpowiedniego przedszkola lub żłobka

zlobek

Koniec urlopu macierzyńskiego to dla każdej młodej matki wielkie wydarzenie. Powrót do pracy może być nieco stresujący, jednak jest mało istotny w porównaniu do stresu związanego z posłaniem naszej pociechy do żłobka.  O tym jak trudne jest znalezienie odpowiedniej opieki dla naszego maleństwa, wie każda z nas. Wiemy, że nikt nie zajmie się naszym dzieckiem tak dobrze, jak my same. Życie jednak zmusza nas do powrotu do pracy i tym samym wymusza posłanie malucha do żłobka lub przedszkola.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru placówki dla dziecka?

W pewnym etapie życia świeżo upieczonych rodziców przychodzi taki czas, w którym stajemy przed dylematem wyboru placówki dla naszego malucha. Wybór ten wydaje się dużo łatwiejszy, gdy zostaliśmy rodzicami po raz kolejny. W sytuacji, gdy jest to nasze pierwsze dziecko, pragniemy dokonać trafnego wyboru. Decyzję odnośnie wyboru odpowiedniego przedszkola lub żłobka warto jest oprzeć na kilku kluczowych czynnikach.

Podczas wyboru odpowiedniego przedszkola lub żłobka zwracamy uwagę przede wszystkim na lokalizację placówki. Jeżeli spędzamy większą część dnia w pracy, to staramy się wybrać tę placówkę, która będzie znajdowała się bliżej naszej firmy. Dzięki temu w razie konieczności możemy szybko i sprawnie dotrzeć do dziecka i odebrać je, gdy będzie przykładowo wymagało wizyty u lekarza.

Gdy już znajdziemy taką placówkę warto jest zapoznać się z opiniami innych rodziców. To właśnie oni powiedzą całą prawdę: „Najlepszy żłobek Kraków? Ja zdecydowałam się posłać swoją córeczkę do żłobka, który będzie dalej, ponieważ miał dużo lepsze opinie niż ten, który mam praktycznie koło domu. Cieszę się, że dokonałam takiego, a nie innego wyboru.” Nie musimy jakoś specjalnie wysilać się na to, aby znaleźć właśnie tego typu opinie. W Internecie jest ich całe mnóstwo.

Posiłki i dodatkowe atuty

Odpowiednie przedszkole powinno wyróżniać się także wysokiej jakości posiłkami. Do prawidłowego rozwoju dzieci niezbędna jest zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta. Warto również zwracać uwagę na możliwość jej modyfikacji z uwzględnieniem nietolerancji maluchów na niektóre składniki. Wiele przedszkoli umożliwia rodzicom zmianę diety, która uwzględnia nietolerancję na laktozę lub alergię u dziecka.

Dużym plusem będą także dodatkowe zajęcia dla dzieci. Dobrze będzie, jeżeli nasze dziecko będzie miało praktyczny kontakt z językiem angielskim. Przykładowo w Wilanów przedszkole nauczyciel anglojęzyczny uczestniczy w wielu zabawach z dziećmi. Dzięki temu nasza pociecha uczy się poprzez zabawę w przyjemny sposób. Taka nauka jest dużo skuteczniejsza niż nudne powtarzanie słówek lub zwrotów.

Więcej ciekawych informacji o przedszkolach i żłobkach znajdziesz na stronie: http://biznespolski.com/

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments