Lucyna Mirzyńska laureatką ogólnopolskiego konkursu Fundacji Rodzić po Ludzku #Anioły2020

Narodziny to dla mnie wciąż największy cud, choć po niemal trzydziestu latach pracy w zawodzie położnej jest tak powszedni.

W zalewie informacji i niesprawdzonych rad przyszła mama często traci głowę. Do doradzania w kwestiach okołoporodowych zabierają się blogerki parentingowe, celebrytki, użytkowniczki forów internetowych; to one stają się ekspertkami w kwestii piersią, doboru kosmetyków, diety, usypiania, wychowania i zakupu wyprawki. Najczęściej jednak wiedza, którą przekazują, nie przystaje do rzeczywistości. Każda mama zasługuje na profesjonalną pomoc i sprawdzone rady kogoś, kto ma bezpośredni, stały kontakt ze świeżo upieczonymi mamami i doświadczenie w ich wspieraniu.
I tu z pomocą przychodzi ceniona położna rodzinna, która od 30 lat towarzyszy tysiącom krakowskich rodzin w najpiękniejszych, ale i jednych z najtrudniejszych, momentów ich życia. Czuwając nad zdrowiem swoich pacjentek, daje im coś więcej niż tylko opiekę medyczną – daje im niezachwiane poczucie, że dla swoich dzieci są najlepszymi mamami na świecie.

Lucyna Mirzyńska prowadzi szkołę rodzenia U-rodziny, opiekuje się pacjentkami podczas wizyt patronażowych i realizuje zajęcia edukacji przedporodowej. A ponieważ dzieci rodzą się również w czasie pandemii, nieprzerwanie opiekuje się przyszłymi i świeżo upieczonymi rodzicami, prowadząc m.in. wykłady i porady online.

Lucyna Mirzyńska dzięki głosom swych pacjentek zajęła w 2016 r. III miejsce w ogólnopolskim rankingu „Położna na medal”. Jest również laureatką wyróżnienia „Najlepsza położna Małopolski” oraz ostatnio – konkursu „Anioły Rodzić po Ludzku 2020”. Celem konkursu Fundacji Rodzić po Ludzku było wyróżnienie tych położnych, o których kobiety w swoich wspomnieniach mówią “anioł”, czyli takich, które z zaangażowaniem i z pasją dla swojego zawodu czule witają na świecie nowe dzieci. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym zbierano głosy kobiet, a oddano ich kilka tysięcy; w drugim na podstawie zgromadzonych opinii Kapituła wybrała 10 położnych z całej Polski.

Lucyna Mirzyńska mimo nagród za swój największy sukces zawodowy uznaje uśmiechy, które wywołuje na twarzach pacjentów; jest żoną wyrozumiałego męża, który wie, że pacjentki niemal zawsze mają pierwszeństwo; dumną mamą Ani i Marcina, którzy nie obrażają się, jak o swoich podopiecznych mówi: „moje dzieci”.

Ma też na swoim koncie bestsellerowy poradnik „Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa. Sprawdzone rady położnej rodzinnej”, którego już trzecie wydanie właśnie się ukazuje. Tekst został uzupełniony o rozdział poświęcony cesarskiemu cięciu. Książka powstała z potrzeby podzielenia się bogactwem wiedzy i doświadczeń z rodzicami w całej Polsce. Większa jej część zainspirowana została spotkaniami w ramach edukacji przedporodowej, które pani Lucyna prowadzi co tydzień dla swoich pacjentek. Poradnik zdobył sobie uznanie przyszłych i obecnych rodziców i zbiera entuzjastyczne recenzje czytelniczek:

„Świetny podręcznik do nauki macierzyństwa!”
„Ta pozycja nie ma sobie równych!”
„Książkę polecam każdej przyszłej mamie”
„Najlepszy poradnik, na który trafiłam 🙂

Lucyna Mirzyńska
Zobacz:  Rodzina na medal, czyli jak budować relacje z dzieckiem?
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments