1. Strona główna
  2. »
  3. CIĄŻA
  4. »
  5. Wyprawka do szpitala
  6. »
  7. Majtki poporodowe – niezbędny gadżet każdej świeżo upieczonej mamy

Majtki poporodowe – niezbędny gadżet każdej świeżo upieczonej mamy

kobieta w ciąży

Ciąża to piękny stan, który trwa dziewięć miesięcy, ale mija bardzo szybko. Jednak połóg, a przede wszystkim pierwsze dni po porodzie potrafią dać w kość nawet największej twardzielce – szwy powodują ogromny dyskomfort, a dodatkowo niektóre maluchy również bywają absorbujące. Pewne dolegliwości można nieco zminimalizować przy pomocy odpowiedniej bielizny. Majtki poporodowe to niezbędnik świeżo upieczonej mamy.

fotokarty

Wyprawka nie tylko dla niemowlaka 

Podczas wyprawki dla dziecka, przyszłe mamy chętnie kompletują również swój poporodowy niezbędnik. W jego skład wchodzą m.in. koszule do karmienia piersią, podkłady poporodowe oraz podstawowe środki higieniczne. W wyprawce świeżo upieczonej mamy nie może zabraknąć także odpowiedniej bielizny. Niestety w czasie połogu dochodzi do wielu krwawień i z uwagi na to, każda kobieta powinna zaopatrzyć się w co najmniej kilka par majtek poporodowych. 

Majtki poporodowe – must have każdej mamy 

O higienę okolic intymnych należy dbać po porodzie naturalnym oraz cesarskim cięciu. Niestety bakterie żywią się odchodami połogowymi, dlatego tak ważna jest odpowiednia profilaktyka i przestrzeganie zasad dbania o czystość w tym trudnym dla kobiety okresie. Na wszystko jednak znajdzie się sposób, a w tym przypadku podstawą jest bielizna poporodowa, która gwarantuje przewiew, a co za tym idzie także odpowiednie poczucie komfortu. W tym miejscu warto dodać, że regularny dopływ powietrza przyspiesza proces gojenia i zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji. Majtki poporodowe odpowiadają za stabilne podtrzymywanie podkładów (dużych podpasek). Najlepszym rozwiązaniem są modele, które nie będą obcierać, uciskać ani podrażniać rejonów krocza i brzucha. 

bielizna poporodowa

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bielizny poporodowej?

Jeśli chodzi o zakup majtek poporodowych, warto zainwestować w lekkie, miękkie i siateczkowe modele, które bez problemu można prać w pralce. Należy także pamiętać o tym, aby majtki idealnie przylegały do ciała, ale z drugiej strony nie mogą posiadać zbyt uciskających gumek w pasie oraz pachwinach. Świeżo upieczone mamy po cesarskim cięciu powinny zainwestować w modele z podwyższonym stanem. 

Okazuje się, że wiele pań wybiera majtki wielorazowe o strukturze siateczkowej, ponieważ te modele bardzo dobrze przepuszczają powietrze. Jest to szczególnie ważne podczas pierwszych dni w szpitalu, kiedy najważniejsze jest “wietrzenie”, czyli wspomaganie procesu gojenia się ran poporodowych. Te modele są delikatne, a dodatkowo świetnie podtrzymują podkłady, które są niezbędne w okresie połogu. Majtki poporodowe o strukturze siateczkowej są rozciągliwe i nie uciskają, co jest kolejną zaletą, ponieważ ciało kobiety po porodzie w czasie połogu zmienia się kilkukrotnie. Z uwagi na to świeżo upieczone mamy chętniej sięgają po wielorazowe modele. 

Jaki rozmiar wybrać? 

W przypadku zakupu majtek poporodowych należy wziąć pod uwagę fakt, że ciało po porodzie dość często jest opuchnięte więc diametralnie się zmienia. Z uwagi na to warto zainwestować bieliznę w większym rozmiarze. W przypadku majtek poporodowych rozmiarówka jest standardowa – wybieramy pomiędzy rozmiarem S a XXL. 

Majtki poporodowe to niezbędny gadżet każdej świeżo upieczonej mamy. Ta wyjątkowa bielizna dba o utrzymanie odpowiedniej higieny w połogu, a także pozwala na regularny dostęp powietrza do miejsc intymnych, co jest niezwykle pomocne w procesie gojenia się ran krocza. 

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments