1. Strona główna
  2. »
  3. CIĄŻA
  4. »
  5. Zdrowie w ciąży
  6. »
  7. Masaż Peloha a ciąża

Masaż Peloha a ciąża

Wokół ciąży i różnego rodzaju aktywności fizycznych, w tym jogi czy masażu krąży wiele mitów. Jednym z nich jest to, że absolutnie nie można wykonywać ich w czasie oczekiwania na dziecko. Prawda jest zupełnie inna. Masaże, w tym masaż peloha mogą mieć dobroczynny wpływ na samopoczucie przyszłej mamy. Oczywiście przed wykonaniem masażu należy skonsultować się z lekarzem, gdyż przeciwwskazaniem do jego wykonania jest ciąża patologiczna.

Masaż peloha (nazwa to skrót angielskich słów peace, love, harmony) to masaż oczyszczający, relaksacyjny oraz dodający energii. Masaż pozwala na oczyszczenie kanałów energetycznych (meridian/czakr). To w nich zbierają się wszelkie emocje – te złe i dobre, a to z kolei może wpłynąć na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie. Masaż pozwala na przywrócenie równowagi ciału, tak by samo mogło uzdrowić dolegliwości. Ten masaż często wykorzystywany jest w czasie leczenia depresji.

Masaż peloha opiera się na ruchach przypominających głaskanie. Nie ma w nim charakterystycznych dla tradycyjnego masażu ruchów przypominających ugniatanie. W czasie sesji masażu wysyłane są również afirmację, które przypisane są konkretnym czakrom.

Masaż peloha jest idealny dla kobiet w ciąży właśnie z uwagi na jego delikatność. W czasie wykonywaniu masażu kobieta przyjmuje wygodną dla siebie pozycję (na boku lub na plecach). Masażysta skupia się też na miejscach bardziej obciążonych w tym czasie: nogach, lędźwiach, barkach. Specjaliści podkreślają, że energię masażu odczuwa również dziecko w łonie matki.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments