Mata edukacyjna dla dziecka – jaką wybrać?

To pytanie zadaje sobie wielu świeżo upieczonych rodziców. Jaką matę edukacyjną wybrać i czy w ogóle warto ją kupować? Nie da się ukryć, że maty edukacyjne mają więcej zwolenników niż przeciwników i chociaż niektórzy uważają, że nie jest to niezbędne wyposażenie dla noworodka, to w domu zdecydowanie się przydaje.

Mata edukacyjna – wygoda i rozwój

Mata edukacyjna spełnia kilka podstawowych funkcji, które są istotne dla rozwoju każdego niemowlaka. Przede wszystkim jest to bezpieczne i komfortowe podłoże do zabaw dla malca. Chroni przed zimnem podłogi i zabezpiecza dziecko przed uderzeniami o twardy parkiet czy kafelki. Dodatkowo, co jest równie ważne, zachęca dziecko do rozwoju na wielu płaszczyznach. Poprzez zastosowanie interaktywnych elementów mata aktywizuje zmysły noworodka tkj. słuch, dotyk, wzrok czy smak i zachęca go do czynnej zabawy oraz poznawania otaczającego go świata. Doskonale sprawdzi się jako prezent dla noworodka i będzie wyjątkową ozdobą dziecięcego pokoju.

Jaką matę wybrać?

Przy wyborze maty najistotniejszą kwestią jest jej jakość. Mata ma być wsparciem dla rodziców, a nie zagrożeniem dla zdrowia dziecka. Na jakości produktu lepiej nie oszczędzać. Przede wszystkim warto sprawdzić czy mata posiada wszystkie niezbędne certyfikaty oraz z jakich materiałów jest wykonana. Istotna jest również grubość maty, tak aby nie była ona zbyt cienka, bo w przeciwnym wypadku nie ochroni dziecka przed twardym podłożem. Dodatkowo warto dokładnie wymierzyć miejsce, w którym matę chcemy rozłożyć, żeby aby na pewno się ona zmieściła. Nie bez znaczenia są także akcesoria, które zostały dołączone do maty. Ważne, aby były one różnorodne i też możliwe do zdjęcia. Tym sposobem z czasem możemy zmieniać elementy, które już się „przejadły” naszemu dziecku na nowe, nieznane. Taka mata zdecydowanie starczy na dłużej.

Zobacz:  Wózek - niezbędny element wyprawki i inwestycja na lata. Jak wybrać mądrze?

Bajeczne maty

Większość mat edukacyjnych zachwyca nie tylko swoim przeznaczeniem, ale również żywymi kolorami i iście bajecznymi grafikami. Na rynku naprawdę jest z czego wybierać i matę można idealnie dopasować do wnętrza. Najczęściej jednak rodzice decydują się na zakup produktu w żywych barwach, ale w miarę stonowanych, które nie przytłoczą przestrzeni, jak również umożliwią dziecku odpoczynek. Jedną z polecanych mat jest mata edukacyjna z grafiką z uwielbianej przez wszystkich bajki Kubuś Puchatek od firmy Tomy. To przykład maty z 2 miękkimi łukami nad głową dziecka, do których przyczepione są pluszowe zabawki z bajki. Do maty dołączona jest poduszeczka, która dodatkowo pomoże zabezpieczyć niemowlę. To tylko jedna z wielu propozycji z naprawdę szerokiej oferty.

Więcej informacji znajduje się na stronie: Droga Zdrowia

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments