1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Karmienie
  6. »
  7. Mleko mleku nierówne – dopasuj mleko modyfikowane do potrzeb maluszka!

Mleko mleku nierówne – dopasuj mleko modyfikowane do potrzeb maluszka!

mleko modyfikowane

Nie jest tajemnicą, że najzdrowszym sposobem karmienia maluszka jest karmienie piersią. Niestety nie zawsze jest ono możliwe. Jeśli występują ku temu przeciwwskazania, maleństwo musi być karmione mlekiem modyfikowanym. Na szczęście obecnie wybór jest bardzo duży, dlatego pediatra bez trudu możesz dobrać najlepsze mleko dla twojego dziecka. Jeśli jednak lubisz wiedzieć więcej, oto garść niezbędnych informacji dla każdego świeżo upieczonego rodzica!

fotokarty

Zakupowy zawrót głowy, czyli o rodzajach mleka modyfikowanego

Jak już zostało nadmienione, wybór wśród mlek modyfikowanych jest bardzo ogromny. Z jednej strony to świetna informacja, bo dzięki temu możesz najlepiej dopasować rodzaj mleka do potrzeb swojego maleństwa. Ale z drugiej strony jak tu się odnaleźć wśród tak wielu rodzajów, tajemniczych oznaczeń i skrótów… Zanim staniesz przed sklepową półką i złapiesz się za głowę, poznaj kilka istotnych faktów, które ułatwią Ci zakupy.

Po pierwsze mleko dobrane pod kątem wieku.

Najlepszym pokarmem dla twojego dziecka jest mleko matki, które dostosowuje się składem do jego potrzeb. Jeśli nie ma innego wyjścia i musisz przejść na karmienie mlekiem modyfikowanym to dla niemowląt, które ukończyły już 6. miesiąc życia mogą sięgnąć po mleko następne, oznaczone cyfrą 2. Kiedy dziecko ukończy pierwszy rok życia, możesz przejść na mleko następne oznaczone cyfrą 3, a po ukończeniu przez maluszka drugiego roku życia możesz podawać mu mleko 4. To niezmiernie istotne, aby dobrać produkt do wieku dziecka, ponieważ jego skład jest skomponowany w taki sposób, aby mleko odpowiadało potrzebom i wymaganiom rozwijającego się organizmu w określonym czasie.

Jakie mleko dla niemowlaka będzie najlepsze?

Jeśli z jakichś względów karmienie piersią jest niemożliwe, najlepszym wyjściem będzie konsultacja z pediatrą, który podpowie, jakie mleko dla Twojego maluszka będzie najbardziej odpowiednie. Pamiętaj o tym, że ciągłe zmiany mleka nie są wskazane i mogą mieć negatywny wpływ na delikatny i dopiero rozwijający się układ pokarmowy dziecka. Nie jest to zatem produkt, z którym można eksperymentować do woli.

Przy wyborze mleka zwróć uwagę na skład. Mleko z pewnością powinno zawierać m.in. dobroczynne bakterie, czyli probiotyki, które wspierają mikroflorę jelitową.

Nie musisz obawiać się o to, że któreś z mlek modyfikowanych będzie cechować się słabą jakością i zaszkodzi Twojemu maleństwu. To jeden z tych produktów, które są pod stałą obserwacją i muszą spełniać wyśrubowane normy, by w ogóle mogły być dopuszczone do sprzedaży!

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments