Modna Mama

Wiele młodych mam ma problem z akceptacją zmian, jakie zachodzą w ich ciałach po ciąży i porodzie. Jak świetnie wyglądać w każdej sytuacji? Co robić, aby na co dzień  czuć się sexi i kobieco? O to zapytaliśmy Dagmarę  Zandman – menadżerkę firmy OSA Osobista Stylistka.  Z Dagmarą Zandman specjalnie dla portalu baby-shower rozmawiała Ania Hacuś – Krawczyk.

Baby-shower: Pani Dagmaro, jak wiele młodych mam decyduje się na pomoc Osobistych Stylistek?

Dagmara Zandman: Dużo  Młode mamy to najwdzięczniejsza grupa naszych klientek. Często po długim czasie dbania przede wszystkim o swoje maluchy (i najczęściej ich tatę), znajdują w końcu chwilę dla siebie – i dlatego bardziej ją cenią! Zdarzają się mamy, które przyznają, że od 2 lat wybierały się do nas!

Baby-shower: Co mamy zyskują, dzięki współpracy z OSA-mi?

Dagmara Zandman: Mamy często mają kłopot z akceptacją swojego ciała po porodzie – zmiany czasem przecież są duże! Pokazujemy im, że można dobrać ubrania do każdej sylwetki tak, by podkreślić jej atuty, a dyskretnie ukryć poporodowe niedoskonałości. Mamy cieszą się widząc, że wcale nie trzeba się wbijać w  rurki lub opięta sukienkę, by wyglądać kobieco i sexi. Tego poczucia często im brakuje najbardziej! Śmiało mogę powiedzieć bo mam na to potwierdzenie w mailach od klientek, że mamy zyskują świetne samopoczucie gdy fajnie wyglądają, co zawsze pozytywnie wpływa na ich poczucie swojej wartości. A my zyskujemy ogromną satysfakcję, gdy taka mama z niedowierzaniem patrzy na siebie w lustrze, zdarzają się nawet łzy – wzruszenia oczywiście.

Baby-shower: Z jakimi kłopotami najczęściej borykają się młode mamy? Dodatkowe kilogramy – to główny problem?

Dagmara Zandman:
Głównym problemem jest akceptacja nowej siebie, czyli jest to bardziej problem głowy niż ciała. Staramy się pokazać i nauczyć panie, jak dobierać ciuchy, by bez względu na rozmiar wyglądać atrakcyjnie. Większym problemem czasem bywa poczucie, że skoro jestem teraz mamą to czegoś już nie wypada mi nosić, a to jest bzdura. Zasada, żeby ubierać się w to, w czym najlepiej się czuję obowiązuje także po porodzie. Kłopotem bywa też  przymus połączenia wygody, zwłaszcza dla mam karmiących, z fajnym wyglądem. Ale i na to są sposoby, zawsze polecamy odpowiednie fasony sukienek, czy bluzek, które połączą te dwa wymagania.

Zobacz:  Samotna matka

Baby-shower: Jaka jest zwykle pierwsza rada dla młodych mam?

Dagmara Zandman: Dla wszystkich klientek, ale dla młodych mam szczególnie, mamy dwie porady: by być dla siebie łagodną  i żeby dobrze poznać swoją sylwetkę. W przypadku mam niedługo po porodzie sylwetka może znacznie się zmieniać, dlatego odradzamy szalone inwestycje w bardzo drogie ubrania. Pracujemy na systemie sylwetek wymyślonym przez Monikę Jurczyk Osę, jest ich 9 – czyli więcej niż w klasycznym podziale – ale dzięki temu łatwiej nam wytłumaczyć jak budować proporcje ciała ubraniem. Zrozumienie tych zasad ułatwia mamom samodzielny dobór ubrań nawet gdy sylwetka nieco się zmieni. 

Baby-shower: Czy mamy, które na co dzień nie śledzą nowinek modowych, też znajdą coś dla siebie?

Dagmara Zandman: W naszej pracy moda i trendy nie są najważniejsze. Zawsze upewniamy się, co znajduje się w szafie klientki, ponieważ mamy opracowany standard szafy idealnej. Jeśli brakuje w niej rzeczy podstawowych trzeba uzupełnić braki. Do modowych eksperymentów oczywiście namawiamy – najlepiej potraktować je jak dobrą zabawę i mieć dystans do siebie. Warto świadomie określić swój styl, w czym także pomagamy, wtedy łatwiej będzie poruszać się w dżungli trendów.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments