Modnie być eko

Ekorodzicielstwo stało się modne. To dobrze. Korzystają na tym wszyscy- i świeżo upieczeni rodzicie, i ich pociechy.

Bycie eko sprawia, że zdrowiej się odżywiamy, że lepiej i bardziej świadomie dbamy o nasz wygląd, że wyłącznie naturalnie pielęgnujemy maluszka. Unikanie przetworzonej żywności, rezygnacja z chemii zawartej w kosmetykach, sięganie po naturalne i ekologiczne rozwiązania to najlepsza inwestycja w zdrowie, rozwój i bezpieczeństwo szkraba, w kondycję całej rodziny.Ale bycie ekorodzicem to coś więcej niż świadomość tego, co nam szkodzi.

E jak ekomama
Harmonia z naturą- to właśnie ta idea powinna przyświecać wszystkim tym, którzy pragną wychowywać swoje pociechy w zgodzie z ekodekalogiem. Wychowanie w zgodzie z naturą to nie tylko unikanie szkodliwych substancji zawartych w pożywieniu czy kosmetykach – to przede wszystkim tworzenie atmosfery bliskości i wzajemnego zaufania od pierwszych chwil bycia razem. Te oparte na intuicji i w pełni zgodne z naturą zachowania to nic innego jak karmienie piersią, noszenie w chuście czy wspólne spanie – ot, zwykłe drobiazgi dnia codziennego, które znaczą najwięcej i pozwalają w pełni zaspokajać wszystkie potrzeby emocjonalne szkraba, gwarantując zdrowy, samodzielny i zrównoważony rozwój pociechy.

Konsumpcjonizmowi wbrew

„Bycie ekorodziciem daje nam niesłychany komfort”- mówią ci, którzy już dawno wybrali życie w zgodzie z naturą. „Nie musimy ciągle się ścigać, nie czujemy presji posiadania, jesteśmy dalecy od idei rządzących w społeczeństwie konsumpcyjnym” – dodają. To prawda. Ekorodzice zawsze wybierają zdrowe, funkcyjne, a przez to tańsze rozwiązania- np. wielorazowe pieluszki bambusowe Close ze sklepu www.babymama.pl. Nowe, jednorazowe, modne, plastikowe, powszechnie wybierane rozwiązania- to nie dla nich.

Ekomamy i ekoojcowie stawiają bowiem na kreatywność i-tym samym- na rozwój wyobraźni najmłodszych. A to umiejętność, która się bardzo w życiu przydaje.
Ekorodzicielstwo to rodzicielstwo świadomości. Rodzice, którzy wybierają życie w harmonii z naturą, są doskonale przygotowani do swoich życiowych ról. A to wpływa korzystnie na pociechy na każdej z możliwych płaszczyzn. Czyż nie o to w byciu mamą i tatą chodzi?

 

Niezbędnik eko mamy? Są to z pewnością pieluszki wielorazowe. Polecamy zestaw 5 pieluszek bambusowych Close żywe kolory – 475 pln www.babymama.pl

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments