1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Zakupy dla dziecka
  6. »
  7. Na co zwracać uwagę podczas urządzania pokoju dla dziecka?

Na co zwracać uwagę podczas urządzania pokoju dla dziecka?

pokój dziecka

Projektowanie pokoju dla dziecka to ciekawe wyzwanie, przed którym stają wszyscy rodzice. Pomieszczenie powinno być funkcjonalne, a zarazem przytulne i zachęcające do spędzania w nim czasu. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas urządzania pokoju dla dziecka.

Funkcjonalny pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy powinien być ergonomiczny i funkcjonalny, dzięki czemu jego utrzymanie w porządku stanie się łatwiejsze. Ponadto, podczas jego urządzania, należy myśleć przyszłościowo i warto postawić na uniwersalne elementy wyposażenia, które sprawdzą się tylko w danym momencie, ale również za parę lat. Z tego powodu, warto inwestować w meble modułowe, które można modyfikować, dostosowując do wieku i aktualnych potrzeb dziecka. Poza tym, warto stawiać na sprawdzone rozwiązania, na przykład na krzesła obrotowe dla dzieci. Ten element wyposażenia może służyć przez wiele lat, w dodatku jest bezpieczny dla pleców malucha. Dzięki nim odrabianie zadań domowych lub gra na komputerze nie będą się wiązały z siedzeniem dziecka w nieodpowiedniej pozycji. Dobrym pomysłem jest też stawianie na łóżka z dodatkową przestrzenią, na przykład w postaci szuflad. Taka opcja ułatwia schludne przechowywanie zabawek, książek lub odzieży.

Wyznaczanie stref

Urządzając pokój dla dziecka, nie można zapominać o wyznaczeniu stref, na przykład do nauki i zabawy oraz wypoczynku. Takie rozwiązanie pomaga w zaspokajaniu potrzeb malucha, a zarazem sprawia, że pomieszczenie pozostanie bardziej uporządkowane. Wbrew pozorom, dzieci nie mają nic przeciwko takiej rozsądnej organizacji. Przykładowo, chętnie korzystają z biurka, na którym mogą rysować lub odrabiać lekcje, a później przenoszą się do znacznie przytulniejszej strefy zabaw. Ta ostatnia może zostać wykreowana poprzez zakup puszystego dywanu ze wzorem, który będzie odpowiadał zainteresowaniom dziecka. Nie można też zapominać o stworzeniu przyjemnej strefy do relaksu i snu.

Oświetlenie i dodatki

Oświetlenie stanowi bardzo ważny aspekt podczas urządzania pokoju dziecięcego. Warto pomyśleć o strefowym rozmieszczeniu światła. W czasie zabawy i nauki sprawdzi się jaśniejsze oświetlenie, które ułatwi wykonywanie tych czynności i będzie miało negatywnego wpływu na wzrok. W strefie do zasypiania sprawdzi się ciemniejsze światło, na przykład z kinkietu na ścianie. Ponadto trzeba też pamiętać o dodatkach, które nadadzą pokojowi jego unikalny charakter. Jest królestwo każdego malucha, dlatego takie dodatki stanowić odzwierciedlenie ich potrzeb. Mogą to być kocyki, obrazki, naklejki, dywaniki i wiele innych rzeczy. Ważne, aby sprawiały, że dziecko będzie chciało spędzać czas w swoim pokoju. Tego typu dodatki mogą występować w różnej stylistyce i kolorach. Wybór jest niemal nieograniczony, dlatego spełnienie potrzeb nawet najbardziej wymagającego dziecka, nie powinno sprawić problemu. Urządzanie pokoju dla swojej pociechy wymaga wykorzystania własnej kreatywności i wyobraźni, ale taki wysiłek gwarantuje bezcenną nagrodę, w postaci zachwyconego ostatecznym rezultatem malucha.

Artykuł sponsorowany

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments